2396 1
2396 1

Chociaż prezes Brzoska deklarował współpracę z Amazonem, prezes Bezos wydaje się nie być zainteresowany tą opcją.

The Hub to rozwinięcie koncepcji paczkomatów Lockers, które dotychczas Amazon sprawdzał wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych i w wybranych miejscach w Australii. Idea przyświecająca The Hub jest nieco inna niż w przypadku Lockers. The Hub miałyby pojawiać się przede wszystkim w prywatnych budynkach mieszkalnych. Co więcej, miałyby służyć nie tylko do dostaw przesyłek Amazona, ale także do dowolnych inny dostaw tzn między osobami prywatnymi lub mogłyby doręczać przesyłki z innych sklepów internetowych.

Tym samym, Amazon przyznaje, że tego typu rynek nie jest zbyt głęboki i istnieje wyraźna konieczność ratowania się innymi zleceniodawcami, aby utrzymać opłacalność biznesu na powierzchni. Tak czy inaczej, Amazon nie ustaje w staraniach przejęcia kontroli nad ostatnim kilometrem dostaw do klienta – tym najdroższym i najtrudniejszym w obsłudze.

Co do samego urządzenia Hub, to jest to modularny system, który pozwala na dość elastyczną konfigurację. Dzięki temu można go przystosować do różnych pomieszczeń i budynków. Jak na razie Amazon nie ujawnił tego, co nas, e-sprzedawców interesuje najbardziej – cen, oraz lokalizacji, w jakich planuje wdrażać system Hub. Nie wiadomo, czy kiedykolwiek uświadczymy go w Europie.

In this article

1 comment

 1. Janusz ikomersu

  „Tym samym, Amazon przyznaje, że tego typu rynek nie jest zbyt głęboki i istnieje wyraźna konieczność ratowania się innymi zleceniodawcami” – Amazon nie przyzaje, że „rynek nie jest zbyt głęboki” a jest to subiektywna ocena autora artykułu.
  Pytanie:
  Czy apartamentowce pozwoliły by sobie wstawić paczkomaty przeznaczone tylko dla Amazona?
  ….obok amazona inposta (a za nim poczty polskiej?-coś kombinowali, nie wiem jak sie skończylo i jakie mają plany).
  należy też pamietać, że Amazon jeszcze u nas nie ma ogromnego zasięgu, a koncentrujac sie na apartamentowcach (czyt. zamożnych konsumentach) będzie mógł zebrać sporo danych w zacnej grupie docelowej o fajnym profilu …korzyści z współdzielenia skrzynek jest wiecej.

Możliwość komentowania jest wyłączona.