fbpx

123people.pl pomaga usunąć niewygodne dane z sieci

Sporo osób udostępniła – często nieświadomie – ważne albo kompromitujące dane o samym sobie, chcąc później je usunąć. Powszechnie mówi się, że raz wrzucona rzecz do sieci pozostaje w niej na zawsze, ale niekoniecznie! 123people.pl wprowadziło narzędzie, które pomaga usunąć część niechcianych informacji.

123people znane jest przede wszystkim jako wyszukiwarka osób oraz wszelkich danych które pojawiają się o niej w Internecie. Dzięki nowym opcją: Webcleaner i Social Network Monitor użytkownicy mogą łatwiej chronić swoje dane oraz reputację w sieci. Wszystkie informacje, które możemy uzyskać w serwisie 123people jesteśmy w stanie usunąć.

Ostatnio można było zauważyć spore zapotrzebowanie na podobną usługę. Ponieważ wiele osób nie potrafiło ukryć niepotrzebnych danych w sieci. Webcleaner pomaga w łatwy sposób na takie działanie, a przy okazji może usuwać treść nawet ze stron zagranicznych. Z badań wynika, że aż 42% osób chciała usunąć osobiste dane z sieci, jednak tylko co trzeciej z tych osób się to udało. Webcleaner jest narzędziem płatnym. Jednak zwracane są pieniądze w momencie, gdy nie uda się usunąć niechcianych treści.

 

Natomiast Social Network Monitor pozwala na łatwiejsze operowanie ustawieniami bezpieczeństwa na Facebooku. Narzędzie to alarmuje nas, które ustawienia należy zmienić oraz informuje nas o niebezpieczeństwie wycieku danych. Pozwoli ono zabezpieczyć profil do tego stopnia jakiego chcemy, by nikt niepowołany nie miał dostępu do naszych zastrzeżonych informacji.

Zostaw odpowiedź