fbpx

1/3 filmów oglądanych na YouTube trwa dłużej niż 20 minut

Tytułową zaskakującą wiadomość podano na zamkniętej konferencji dla partnerów YouTube w Los Angeles. Statystyki podane przez YouTube były komentowane w amerykańskich mediach jako wręcz nieprawdopodobne.

Dopiero potem media uzyskały oficjalne potwierdzenie od rzecznika prasowego YouTube. Wygląda na to, że YouTube skutecznie przechodzi od krótkich form amatorskiej rozrywki do materiałów bliższych telewizyjnej jakości.

 

Ponadto Google pochwaliło się, że 30% wyszukań na YouTube dotyczy filmów powiązanych z najnowszymi wiadomościami, zaś sam portal ma prawo nazywać się prawdziwie globalnym. Więcej niż 80% całego ruchu na YouTube pochodzi spoza granic Stanów Zjednoczonych.

 

Wracając do tytułowej statystyki to jak zapewnia YouTube nie jest ona przypadkiem, a efektem odpowiedniej prowadzonej od dwoch lat polityki finansowego wspierania wydawców kanałów na portalu. Znacząco wzmocniono także wersję mobilną – w efekcie czego 40% wyświetleń odbywa się na smartfonach i tabletach.

 

To wszystko poskutkowało potężnym obciążeniem łącz przez YouTube w Ameryce – blisko 19% ruchu w Ameryce Północnej to sprawka portalu Google.

Zostaw odpowiedź