fbpx

Przelew za pomocą jednego kliknięcia

PayU wprowadził niedawno nowe udogodnienie dla zarejestrowanych użytkowników – uprościł e-przelewy do jednego kliknięcia.

PayU Express to nie tylko wygoda dla kupujących, to także większa liczba transakcji w sklepach internetowych.

Dotychczas, aby zrobić przelew internetowy należało zalogować się na swoje konto bankowe, przejść przez kilka okien, wpisać niezbędne dane, a na koniec, aby potwierdzić transakcję, wprowadzić hasło otrzymane za pomocą SMSa. PayU Express znacznie skraca czas potrzebny na dokonanie płatności. Możemy płacić za zakupy internetowe korzystając ze środków zgromadzonych na swoim koncie bez konieczności logowania się do banku. Jak to możliwe? Nowa usługa PayU powstała w wyniku połączenia konta PayU z rachunkiem bankowym. Z usługi mogą korzystać zarejestrowani użytkownicy konta PayU, którzy posiadają rachunek w banku, który współpracuje przy tworzeniu tej usługi. Obecnie jest to Alior Sync oraz Alior Bank. PayU jest jednak otwarty na współpracę.

Koncentrujemy się w PayU na obsłudze płatności internetowych w obszarze e-commerce i zależy nam na tym, aby płacenie za zakupy było jak najprostsze dla wszystkich e-konsumentów. Dlatego też do współpracy przy projekcie PayU Express chcielibyśmy zaprosić jak najwięcej partnerów bankowych, którym, podobnie jak nam, zależy na dostarczaniu łatwych i jednocześnie bezpiecznych płatności. Z większością już rozmawiamy, a z kilkoma jesteśmy na bardzo zaawansowanym etapie

mówi Wojciech Czajkowski, dyrektor zarządzający PayU Polska.

Według danych PayU aż 93 proc. użytkowników, którzy skorzystali z usługi PayU Express decyduje się skorzystać z niej ponownie i rezygnuje ze zwykłych płatności. Jednak ta usługa to nie tylko znaczne skrócenie czasu i wygodna dla kupujących. To także wzrost sprzedaży. Jak podaje PayU, skrócenie płatności przelewem z kilkunastu kliknięć do jednego przełożyło się na wzrost (średnio o 7-10 proc.) liczby pozytywnie zakończonych transakcji w sklepach internetowych.

Cieszą nas te wyniki, bo pokazują, że zmierzamy w dobrym kierunku i dobrze czytamy potrzeby naszych klientów, którymi są zarówno sklepy internetowe, jak i kupujący

mówi Wojciech Czajkowski.

Lider rynku e-płatności jednak nie spoczywa na laurach i już wkrótce zamierza umożliwić płatność szybkim e-przelewem także za pomocą urządzeń mobilnych. Aplikacja mobilna PayU dostępna jest w systemie iOS oraz Android.

Zostaw odpowiedź