fbpx

Google nie próżnuje

W ostatnim czasie internetowy gigant z Mountain View nie marnuje czasu. Na naszym podwórku koncern powiększa i tak całkiem spore zbiory obszarów na mapie Polski, na których dostępny jest widok Street View. Poza tym, koncern ujawnił, że pracuje również nad specjalnymi wersjami swoich serwisów dla dzieci.

Street View Trekker, taką właśnie nazwę nosi specjalny plecak używany przez pracowników Google, którym fotografują niedostępne dla samochodów rejony na całym świecie. Pierwsze zdjęcia przy użyciu aparatów zamontowanych na plecaku zostały wykonane w trudnym, skalistym terenie Wielkiego Kanionu w Arizonie. Natomiast w długi weekend 15-17 sierpnia br. Trekker pojawił się po raz pierwszy w Polsce. Specjalnie z okazji MapUp – akcji mapowania Mazur. W ciągu trzech dni naniesiono prawie 300 atrakcji turystycznych.

Internauci z całego świata będą mogli m.in. odbyć wirtualny rejs po jeziorze Niegocin, zobaczyć taras widokowy w Giżycku oraz słynną Twierdzę Boyen czy Wilczy Szaniec w Gierłoży. Oprócz Mazur Trekker odwiedził również Dolny Śląsk (sfotografowano m.in. szczyt masywu Ślęży), województwo łódzkie oraz Królewskie Łazienki w Warszawie.

Niestety na oglądanie rodzimych atrakcji musimy trochę poczekać. Będą one naniesione na mapę Google po kolejnej aktualizacji Street View w 2015 r.

Wyszukiwarkowy gigant nie zapomina również o najmłodszych i z myślą o nich przygotowuje projekt pod roboczym tytułem “Google for kids”. Amerykański koncern postanowił pochylić się nad problemem dostępu dzieci do nieodpowiednich treści.

W ramach prowadzonych działań powstanie “bezpieczna” wersja YouTube’a oraz Gmaila. Projekt ten przewiduje dodanie do stron specjalnego panelu do kontroli rodzicielskiej, który zastąpiłby wyskakujące na stronach ostrzeżenia, że treści na witrynie przeznaczone są dla osób dorosłych.

Pozostałych szczegółów jeszcze nie ujawniono. Nie wiadomo na przykład jak będzie przebiegał proces identyfikacji wieku użytkownika, ani czy wpłynie to na politykę prywatności Google.

Do mediów przedostały się natomiast informacje o tym, że tryb “for kids” ma stać się ważną częścią Androida.

 

Zostaw odpowiedź