fbpx
alibaba-aliexpress

31 miliardów dolarów w jeden dzień? Tak świętuje dzień singla AliBaba!

Mogłoby się wydawać, że nikt i nic nie przebije wyników Amazona podczas Prime Day. Ale okazuję się, że Alibaba przebija wszystko i wszystkich.

Jack Ma ma powody do zadowolenia. Promowane od dziesięciu lat w Chinach święto e-commerce, przypadające na dzień singla robi globalną furorę. Nic dziwnego, coraz więcej z nas zostaje singlami. Wynik na poziomie 30.8 miliarda dolarów obrotu w jeden dzień to absolutny rekord. Pierwsze dziesięć miliardów pękło już w trakcie pierwszej godziny po północy.  W dodatku Alibaba pobiła zeszłoroczny wynik o 27 procent. Wtedy to osiągnięto ponad 25 miliardów dolarów.

Aktualne 30 miliardów to wynik prawie 10 krotnie lepszy od niecałych 4 miliardów, jakie ostatnio uzyskał Amazon. Faktem jest, że Amazon nie jest obecny na całym świecie, zaś program Prime tylko w 17 krajach, zaś promocja Alibaby jest na wskroś globalna i oparta przede wszystkim na największym rynku świata – rodzimych Chinach. I to one w największym stopniu odpowiadają za ten szalony wzrost obrotów. Dowody?

Jak się okazuje, podczas święta singli nie tylko Alibaba osiągnęła dobre wyniki. Także jej największy rywal, JD.com, osiągnął obroty przekraczające 23 miliardy dolarów. JD.com nie jest zbyt dobrze rozpoznawalny poza Chinami. To pokazuje, że mamy do czynienia z nabijaniem statystyk przede wszystkim przez wewnętrzny rynek.

Tak czy inaczej, Chińczycy nie zatrzymują się i są jak walec. Jak donosi Techcrunch.com Alibaba po raz pierwszy w tym roku wysłała ponad miliard (sic!) paczek w świat!

Zostaw odpowiedź