fbpx

50 najbardziej błyskotliwych przedsiębiorstw według MIT Technology Review

Technology Review, jedno z najsłynniejszych czasopism, które w unikalny sposób łączy świat nauki i biznesu zaprezentowało ranking 50 najbardziej błyskotliwych przedsiębiorstw świata „50 smartest companies”.

Według TR branże przyszłości to biotechnologia, energia ekologiczna, big data, inteligentne rozwiązania na co dzień, usługi internetowe, a także e-commerce.

 

Koronowanym numerem jeden jest Illumina, istniejąca na rynku raptem 16 lat amerykańska spółka, która rozwija, produkuje i dostarcza na rynek zintegrowane systemy służące do sekwencjonowania genów i innych operacji z zakresu biotechnologii. Celem Illuminy jest umożliwienie taniej ekstrakcji informacji medycznych z genów, a to oznacza przełamanie dotychczasowych barier w leczeniu praktycznie każdej choroby

 

Numer dwa to dużo lepiej rozpoznawana Tesla Motors, która z powodzeniem produkuje prawdziwe, elektryczne auta skierowane do masowego odbiorcy rynku premium. Co więcej, od blisko roku czyni to wykazując zysk, po 10 latach inwestycji. Wiele osób wciąż sądzi, że Tesla to wymysł dla niewielkiej liczby bogatych Amerykanów, ale jej roczne obroty na poziomie 2 miliardów dolarów pokazują, że Tesla puka do coraz szerszego grona klientów. Szczególnie z modelem BluStar, którego zasięg na baterii ma wynosić ponad 300 kilometrów zaś cena nie przekroczy 40 tysięcy dolarów!

 

Numer trzy to Google – amerykańskiego giganta wyszukiwarek wyróżniono za niespotykane podejście do usług reklamowych. W zestawieniu na miejscu 28. znalazł się także chiński konkurent Google’a – Baidu, zaś na 32. Qihoo 360 Technology, także z Chin.

 

Wśród wyróżnionych firm znaleźli się także przedstawiciele e-commerce i e-marketingu: na miejscu piątym Salesforce.com, na dziesiątym Amazon.

 

Pełny wypis przedsiębiorstw dostępny w poniższym linku 

http://www2.technologyreview.com/tr50/2014/

 

Zostaw odpowiedź