fbpx

59% klientów pyta o konta bankowe na forach internetowych

Według informacji przytoczonych przez OnlineEkspert, który zajmuje się monitoringiem i komunikacją na forach aż 2/3 Polaków poszukuje informacji o kontach bankowych na forach internetowych.

To zaskakujące jak chętnie jesteśmy skłonni powierzyć nasze finanse w dłonie anonimowych doradców spod znaku neostrady.

 

Internauci najchętniej dyskutują o mBanku, ING Śląskim oraz Allior Sync. Tak wynika ze statystyk od kwietnia 2012 do kwietnia 2013. Dużo słabiej wypadły w zestawieniu Idea Bank oraz Inteligo. O reszcie stawki bankowej ani widu, ani słychu.

 

W infografice OnlineEkspert mamy jeszcze szczegółowe wyniki dla mBanku, niestety zabrakło więcej szczegółów dla innych banków. Ogółem, pomimo poprawnego wykonania OnlineEkspert pożałował większej ilości informacji – zdaje się w nadziei na ściągnięcie do siebie klientów.

 

Problem w tym, że to nie działa w ten sposób. Poza tym, trudno będzie zainteresować tak szczątkowymi informacjami poważne media o sile ogólnokrajowej.

 

Infografikę publikujemy z dwóch powodów: po pierwsze, nagłówek przekazuje ciekawe informacje, po drugie, ku przestrodze – w infografikach nie żałujcie informacji – tym właśnie żyją media.

 

 

Zostaw odpowiedź