fbpx

66 procent i zero winnych

Minęły już dwa lata od kiedy pisaliśmy o sklepie internetowym 66procent.pl, którego właściciele okazali się także posiadaczami innych domen zakupowych: Retrobut.pl oraz 66prezent.pl. Ich sprawę przypomniała Gazeta Wyborcza.

Nie mamy dobrych wieści.

 

 

O tym, że dwóch właścicieli wyżej wymienionych „sklepów internetowych” od dawna nie postawiło nogi na polskiej ziemi wiedzieliśmy już od momentu, kiedy sprawa stała się głośna w największych mediach. Wszyscy przesłuchani pracownicy pseudosklepów okazali się płotkami, zaś sprawa utknęła w kropce, i to chyba na dobre.

 

Jak donoszą dziennikarze GW, śledztwo zamieniło się w chocholi taniec podejrzanych z polskimi prokuratorami, którzy nie potrafią sobie poradzić ze ściągnięciem obu panów z terenu Azji, najpewniej Hong Kongu. Chociaż chińskie władze zostały powiadomione i poproszone o pomoc, efektów jak na razie nie widać. Jak się okazuje, niezbędne jest zapoznanie oskarżonych z aktami sprawy przed podjęciem kolejnych kroków.

 

W międzynarodowe postępowanie zostały wciągnięte także prokuratury Tajlandii i Stanów Zjednoczonych. Zaś niewyobrażalna liczba przesłuchanych jest wynosi ponad 90 tysięcy osób! Szacowane obroty wszystkich trzech sklepów to wg GW około 20 milionów złotych. Strat z tytułu utraty zaufania do uczciwie działających polskich sklepów internetowych oszacować najpewniej się nie da.

 

Zostaw odpowiedź