fbpx

7 najdynamiczniejszych przemysłów 2013 roku

Guru zarządzania Peter Drucker w jednej ze swoich ostatnich książek zauważył, że w XXI wieku zasadnicze innowacje, które zmieniają rynek docierają spoza branży – dlatego tak ważne jest śledzenie odkryć z innych dziedzin, które można zastosować na swoim podwórku.

Jeśli należycie do takich poszukiwaczy, znudził Wam się dotychczasowy biznes lub szukacie interesujących nisz warto zapoznać się z infografiką MyCorporation – przedsiębiorstwa, które pomaga okiełznać problemy z dokumentami w nawet największej korporacji.

 

O jakich siedmiu przemysłach mowa?

 

Po pierwsze, zielona energia, źródła zrównoważonego wzrostu. Rok do roku producenci zielonej energii i dostawcy przemysłowi zanotowali 20% wzrost. W ramach zielonego przemysłu jedną z ciekawszych koncepcji jest pomysł zielonego domu, jako rozwinięcie znanych dotychczas zielonych biurowców. Naturalnie, niezwykle dynamicznie rozwijają się także producenci paneli słonecznych.
Po drugie, “self care” czyli dbanie o własne zdrowie. 15% wzrost globalnego przemysłu, który zatrudnia raptem około 2.500 osób na całym świecie to świetny wynik. Najlepszy wynik zanotowali producenci kremów UV – ich rynek urósł o 32%. Niezwykle obiecujący segment to panowie w każdym wieku.

 

Po trzecie, nauczanie online, szkoły prywatne – w Polsce to nie działa, w USA generuje 28 miliardów dolarów co roku.

 

Po czwarte, gry społecznościowe. Jeśli chcecie konkurować z Zynga, Electronic Arts, Waltem Disneyem i Farmville to jest ku temu okazja – ten rynek wchłonie jeszcze nowe firmy.

 

Po piąte, aplikacje mobilne – tutaj komentować nie trzeba.

 

Po szóste, drukarki przestrzenne 3D. Nawet prezydent Obama w nie wierzy – 15% globalny wzrost rok do roku gwarantowany.

 

Po siódme, połączenie farmacji z genetyką – tych progów raczej nie przeskoczymy.

 

1 komentarz

  1. Agata 05-08-2013

Zostaw odpowiedź