fbpx
Wzrost przychodów Grupy mającej paczkomaty

74% wzrost właściciela Paczkomatów

W ostatnich tygodniach omawialiśmy różne aspekty kolejnych biznesów Grupy Integer.pl SA – zarówno Paczkomatów jak i InPostu. Dzisiaj pokażemy wyniki finansowe za rok 2014, które powinny wzbudzić uznanie w branży.

Rok do roku przychody Grupy Integer.pl SA wzrosły o 257 mln złotych z bazowej kwoty 347 milionów złotych!

 

Tempo wzrostu firmy zarządzanej przez Rafała Brzoskę jest doprawdy niesamowite. W 2008 roku Grupa Integer.pl SA odnotowała „raptem” 95 milionów złotych skonsolidowanego przychodu. Teraz jest na najlepszej drodze, aby w ciągu 10 lat zdziesięciokrotnić ten wynik!

 

„Rok 2014 był dla Grupy Integer.pl bardzo intensywny we wszystkich obszarach działalności. Uporządkowaliśmy strukturę wewnętrzną spółki i przygotowujemy InPost – czyli biznes pocztowy – do debiutu na GPW. InPost to dojrzała i rentowna firma, która po połączeniu z PGP znacząco zwiększyła swoją skalę i jest niekwestionowanym liderem wśród prywatnych operatorów pocztowych w kraju.. Inpost wraz z PGP w 2014 obsługiwały korespondencję sądów i prokuratur, poza tym wygrały wiele innych przetargów publicznych (np. CUW czy KRUS), a także istotnie wzmocniły swoją pozycję w sektorze komercyjnym, gdzie już obsługują niemal 3000 klientów. Spółki pozostają liderem innowacji w branży pocztowej, o czym świadczy choćby finalizowany obecnie projekt wdrożenia Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru (EPO). Z kolei Paczkomaty® InPost w Polsce obsłużyły niemal o 100% przesyłek więcej w 2014 roku, a dzięki strategicznej współpracy z Allegro oraz znacznemu wzrostowi wolumenów sieć zostanie powiększona o kolejnych 600 maszyn w 2015 roku, dodatkowo zwiększymy pojemność już działających. W ubiegłym roku równie dynamicznie rozwijaliśmy się na rynkach zagranicznych. W Czechach i na Słowacji spółka jest już rentowna, a w 2015 roku zakładamy osiągnięcie rentowności w Wielkiej Brytanii, we Włoszech i Rosji. Finalizujemy negocjacje z inwestorem finansowym, który umożliwi rozwój Paczkomatów® InPost w kolejnych krajach. Sukcesy notowała także InPost Finanse, która nawiązała kolejne partnerstwa w zakresie ubezpieczeń, uruchamia punkty w Urzędach Skarbowych i sfinalizowała umowę z PKO BP na udostępnienie 2300 placówek” – komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl SA.

 

Cel przebicia miliarda złotych obrotu rocznie jest całkowicie realny. Firma w dalszym ciągu korzysta z potężnego dokapitalizowania, kiedy to w 2014 roku uzyskała 120 milionów złotych w ramach emisji obligacji w alternatywnym systemie obrotu CATALYST. Ponadto, trwają rozmowy z nowym inwestorem, który umożliwi rozwój Paczkomatów® InPost w kolejnych krajach.

 

Jak będzie wyglądała ekspansja firmy w 2015 roku? Zapewne podobnie jak w 2014:

W 2014 roku Grupa Integer.pl SA kontynuowała rozwój na 3 kluczowych płaszczyznach biznesowych jako właściciel:

rewolucyjnych Paczkomatów® InPostnajwiększej prywatnej poczty InPostniezależnego operatora finansowo-ubezpieczeniowego InPost Finanse

2 komentarze

  1. rzetelny 23-03-2015
    • Marcin 26-03-2015

Zostaw odpowiedź