fbpx

95% Polaków omija e-kantory

Według badań TNS Polska na zlecenie Currency One SA, operatora serwisów Internetowykantor.pl i Walutomat, Polacy chociaż dobrze zaznajomieni z e-commerce nadal nieufanie podchodzą do elektronicznych wydań kantorów.

A szkoda, bo jak twierdzą przedstawiciele Currency One SA, w e-kantorach można dużo zaoszczędzić.

 

 

Pomimo to Polacy są ostrożni w internetowej wymianie walut. ⅓ badanych wymienia walutę raz na pół roku, a 42% raz w roku. Tylko ok. 13% robi to co miesiąc. Najczęstszym powodem wymiany walut jest planowany wyjazd zagraniczny w celach turystycznych.

 

Walutę przed wyjazdem za granicę wymienia aż 60% przebadanych przez TNS osób. Niestety, szczegóły dotyczące próby badawczej nie zostały ujawnione. To o czym warto wspomnieć, że tylko połowa z owych wyjazdów zagranicznych to turystyka – druga połowa dotyczy realizacji celów zawodowych i zarobkowych.

 

Mniej niż 5% respondentów stwierdziło, że wymienia walutę na potrzeby spłaty kredytu hipotecznego, kolejne 5% robi to w celu realizacji transakcji biznesowych w swoich firmach.

 

Skoro potrzeby są tak duże, dlaczego Polacy niechętnie korzystają z kantorów internetowych, które zazwyczaj pracują na niższej marży, stąd wymieniają po korzystniejszym kursie?

 

Decyduje o tym przede wszystkim przyzwyczajenie – z pewnością nie tylko do samych stacjonarnych kantorów, ale przede wszystkim do obracania żywą gotówką. Kolejna sprawa to niedostateczna wiedza na temat działania e-kantorów – nie ma co ukrywać, że wymiana walut zazwyczaj obejmuje duże kwoty, a z takimi chętnie kierujemy się do zaufanych placówek.

 

Zostaw odpowiedź