fbpx

Adblock Plus pozwany?!

Słynna wtyczka blokująca reklamy na stronach www tworzona przez przedsiębiorstwo Eyeo może niedługo znaleźć się w sporych tarapatach. Im więcej ruchu reklamowego przenosi się do Internetu, tym wyraźniejsze stają się głosy, że Adblock Plus musi zniknąć.

W dodatku sam autor wtyczki dolewa oliwy do ognia.

 

 

Chodzi o głośno dyskutowaną sprawę listy stron www, w ramach których Adblock Plus zezwala na wyświetlanie reklam. Naturalnie, warunkiem znalezienia się na liście nieblokowanych stron jest wpłacenie okrągłej sumki na konto Eyeo.

 

Pomijając fakt, że idea Adblocka zdaje się mocno podupadać, to coraz więcej wydawców zdaje się żyć w poczuciu szantażu – „albo zapłacicie, albo nie pokażecie reklam”. W efekcie tego kontrowersyjnego podejścia według informacji Spiegla do monachijskiego sądu wpłynął pozew sądowy, którego stroną jest właściciel grupy medialnej ProSiebenSat.1 i Media RTL Group.

 

Podobne kroki rozważają właściciele Chip Online i Focus Online. Z kolei Ben Williams, rzecznik Eyeo twierdzi, że firma nie otrzymała żadnych informacji na temat jakichkolwiek pozwów. Nawet jeśli otrzymała, to raczej dysponuje odpowiednimi środkami na obronę – AdBlock Plus jest cichą potęgą globalnego świata reklamy internetowej – nawet Google pokornie płaci Niemcom za zdjęcie blokady dla reklam AdSense.  

 

 

1 komentarz

  1. Kosmetyki samochodowe 14-07-2014

Zostaw odpowiedź