fbpx

Akcje Facebook nadal przecenione – pęka kolejna bańka? Nic z tego

Akcje Facebooka w dalszym ciągu nie wracają do poziomu blisko 195 dolarów po ostatnim krachu związanym z publikacją wyników finansowych.

Aktualna cena akcji Facebook utrzymuje się poniżej 180 dolarów i jest to poziom najniższy od marca tego roku, kiedy to przecena sprowadziła wartość pojedynczej akcji spółki Zuckerberga do poziomu 160 dolarów. I jest to tylko jeden z powodów, dla których przecena akcji Facebooka jest chwilowa.

Najważniejszym argumentem jaki stoi za FB jest wyraźny trend od momentu wejścia spółki na giełdę w maju 2012 roku, czyli już 6 lat temu. Wtedy to oskarżano firmy odpowiedzialne za IPO spółki o szarlatańską wycenę i sprytne przeprowadzenie zapisów na akcje, których kurs spadł natychmiast po debiucie.

Wszystkim tym, którzy głoszą dzisiaj koniec Facebooka i ery portali społecznościowych warto przypomnieć, że 6 lat temu akcje Facebooka kosztowały 28 dolarów i jak wcześniej już napisano uznawano to za grubą przesadę. Dwa lata później ich poziom osiągnął już 63 dolary i piął się nieustannie w górę. W maju 2015 roku było to już blisko 80 dolarów za akcję, zaś kolejny rok później 118 dolarów. W tym też roku po raz pierwszy Facebook znowu został przeceniony, ale tylko na chwilę, aby dwa lata później wspiąć się na wyśrubowany do granic możliwości poziom 194 dolarów, a po chwili znowu osunąć się do poziomu poniżej 180 dolarów.

Podsumowując – jeśli ktoś uważa, że Facebook ma się źle to przypominamy – w 6 lat jego giełdowa jednej akcji wzrosła z niecałych 30 do niecałych 180 dolarów. A ujmując to jeszcze krócej – Facebook w sześć lat podrożał sześciokrotnie. Pompujemy bańkę dalej.

Zostaw odpowiedź