fbpx

Aleo – platforma handlowo–aukcyjna dla firm od…ING

ING zaoferowało swoim klientom biznesowym ciekawe rozwiązanie w obszarze e-commerce – platformę Aleo.

Poza spełnianiem funkcji sklepu internetowego, umożliwi m. in. prowadzenie elektronicznych postępowań zakupowych oraz negocjacje cen poprzez organizowanie aukcji zakupowych i sprzedażowych.

Uruchomienie przez ING Bank Śląski platformy handlowo-aukcyjnej wpisuje się w strategię budowania nowoczesnej bankowości oraz oferowania klientom innowacyjnych rozwiązań finansowych ułatwiających prowadzenie biznesu. Podjęliśmy decyzję o stworzeniu Aleo, ponieważ wpisuje się ono w trendy, które są obecnie obserwowane na świecie. Według nas jest to naturalny kierunek rozwoju biznesu – powiedziała Małgorzata Kołakowska, prezes ING Banku Śląskiego.

Aleo to nie tylko zapytania ofertowe i przetargi oraz negocjacje cen. ING obiecuje, że możliwe będzie utworzenie profilu firmy, promowanie jej w internecie oraz zarządzanie przepływem informacji w ramach sieci kontrahentów. W Aleo uda się również zaprezentować katalog produktów i usług. Klienci ING będą mogli wykorzystać zaprezentowane rozwiązanie do stworzenia własnego sklepu B2B, umożliwiającego elastyczne zarządzanie cennikami dla obecnych oraz przyszłych kontrahentów.

Korzystanie z wszystkich funkcji serwisu jest bezpłatne, ale część z nich jest zablokowana dla niezweryfikowanych firm. Proces weryfikacji firmy wiąże się z poniesieniem symbolicznej opłaty w wysokości 1 zł brutto. Podział funkcji dostępnych dla firm zweryfikowanych i przed weryfikacją prezentuje poniższa tabela:

Przypomnijmy, że spośród działających na terenie Polski banków do tej pory jedynie Idea Bank zaoferował swoim klientom zbliżone rozwiązanie. Klienci zakładający tam konto internetowe, mogli liczyć na darmowy dostęp do e-sklepu, stworzonego we współpracy z home.pl. Oferta ING jest o tyle ciekawa, że nie jest limitowana (Idea bank oferował e-sklep jedynie 1000 pierwszych klientów), a co jeszcze ważniejsze, darmowa dla klientów biznesowych ING. Dokładniejsze informacje znajdziecie na aleo.pl

1 komentarz

  1. martenetto 29-12-2014

Zostaw odpowiedź