fbpx
alibaba-aliexpress

Alibaba myśli o kupieniu Zalando?

Osłabione Zalando będące w rękach inwestorów finansowych może stać się obiektem wrogiego przejęcia ze strony AliBaby.

Tak przynajmniej twierdzą niemieckie media, które powołują się na Marcela Monscha, założyciela przedsięwzięcia o nazwie Dongxii, które specjalizuje się w pośredniczeniu w kontaktach handlowych miedzy Chinami a Niemcami.

Monsch uważa, że stoimy u progu olbrzymich inwestycji AliBaby w Europie, która mówiąc wprost chce się wkupić w zamożne rynki Starego Kontynentu. Ponoć Chińczycy mają do wydania 13 miliardów dolarów i chcą je zainwestować w ciągu raptem najbliższych pięciu lat. Oznacza to masowe zakupy europejskich firm i nie będą to koniecznie przyjazne i ustalone uściśnięciem dłoni porozumienia.

To stawia Zalando w czołówce firm, na które AliBaba może się połasić. Obok potężnego zasięgu niemieckiego sklepu niebagatelną wagę odgrywa sama cena przedsiębiorstwa. Zalando osłabione ostatnimi wynikami finansowymi pikuje na giełdzie. Biorąc pod uwagę fakt, że większość akcji Niemców jest w rękach typowych inwestorów finansowych droga do przejęcia staje otworem. Wszak to tylko kwestia cena, a taniej raczej nie będzie.

Zostaw odpowiedź