fbpx

Alibaba planuje bezobsługowo sprzedawać auta z odbiorem osobistym

Chińczycy kończą z kopiowaniem rozwiązań znanych na zachodzie i zaczynają pokazywać własne, niecodzienne rozwiązania.

O próbach sprzedawania aut przez Internet napisano już wielostronicowe elaboraty. Nie będzie przy tym zaskoczeniem, że to Amazon zaszedł najdalej w tej dziedzinie. Już w połowie 2017 roku informowaliśmy o tym, że Amazon testuje program długoterminowego wynajmu i sprzedaży aut przez Internet we Włoszech i ruszy z pełnoprawną sprzedażą w Wielkiej Brytanii. Z kolei w USA Amazon prowadzi program Vehicles.

Jest to jeden z najciekawszych projektów w ekomers w historii. Co prawda Vehicles nie służy on do sprzedawania aut, a jest nakierowany na prezentację modeli wraz z wyposażeniem oraz sprzedaż części zamiennych, to cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród amerykańskich klientów Amazona. Przy tym nie trzeba zastanawiać się, czy części będą pasować, ponieważ to po stronie sprzedawcy będzie spoczywał obowiązek właściwego opisania podzespołów, które sprzedaje. Kupujący tylko przy zakładaniu konta w serwisie będzie musiał wybrać model auta, który posiada.

Teraz Chińczycy ustami CEO Alibaby Jacka Ma ogłosili, że zautomatyzują sprzedaż aut osobowych, w dodatku zrobią to nomen omen mobilnie (za pomocą mobilnej aplikacji). Przy okazji umożliwią wypożyczanie aut, w których to klienci będą mogli już się rozgościć, jeśli tylko zechcą, ponieważ Alibaba umożliwi kupno od ręki za pomocą aplikacji wypożyczonego na testy auta. Jak twierdzą dobrze poinformowane źródła, pierwszą zainteresowaną marką jest Ford.

Jak miałoby to wygląda w praktyce? Zobaczmy na filmie

https://youtu.be/NvJFluC3A5s

Zostaw odpowiedź