fbpx
alibaba

Alibaba w rok urośnie o 48 procent!

Tak szokujące wyniki przewiduje na rok fiskalny 2017 cała chińska grupa e-commerce Alibaba, w Polsce znana najlepiej ze sklepu Aliexpress, który notuje miliony użytkowników miesięcznie, chociaż w kwestii obrotów najwyraźniej jeszcze nie zachwyca.

Przynajmniej jeśli weźmiemy pod uwagę ostatni raport IAB Polska, gdzie wyszło na jaw, że obroty transgraniczne w Polsce to tylko 4 procent całkowitego rynku handlu internetowego.

Ale nie o tym będziemy informować. Lepiej zapytajmy – skąd tak szalony wzrost grupy handlowej, która już w 2015 roku osiągnęła obroty na poziomie 12.3 miliarda dolarów? Otóż Alibaba dużo handluje, ale jeszcze więcej inwestuje na przykład w Lazada Group – firmę, która także sprzedaje w sieci i oferuje sprzedawcom usługi typu marketplace na rynku azjatyckim. Pieniądze na inwestycje zapewniła jej amerykańska giełda, na której Chińczycy zadebiutowali w 2014 roku i zrobili furorę. Pomimo tak intensywnej ekspansji Alibaby analitycy S&P przewidują „tylko” 38 procentowy wzrost tej grupy w roku 2017.

Tak czy inaczej, miliardy Alibaby będą przyrastać w prawie arytmetycznym tempie i jeśli sprawdzą się wewnętrzne przewidywania korporacji to już za rok obroty chińskiego giganta handlu internetowego przekroczą 18 miliardów dolarów! Jak wypada Alibaba na tle Amazona? Najciekawsze dopiero przed nami, bo obroty Amazona przekroczyły już 100 miliardów dolarów.

Zostaw odpowiedź