fbpx

Alior Bank: następca Alior Synca ma szansę na globalny sukces

Zaledwie 5 dni temu informowałem na łamach Mensis.pl o dość nieoczekiwanym rebrandingu jednego z bardziej innowacyjnych polskich banków – Alior Synca.

Docierają do nas kolejne informacje w tej sprawie. Alior Bank ma nadzieję, że dzięki współpracy z globalnym graczem – T-Mobile uda mu się odnotować kolejny sukces, ale tym razem w światowej, a nie w krajowej skali.

Rąbka tajemnicy a propos następcy Synca uchylił wiceprezes Aliora Banku Michał Hucał:

Nie ukrywamy, że naszą aspiracją byłaby współpraca z T-Mobile na innych rynkach, ale to zależy od sukcesu tutaj w Polsce. Pod nowym brandem związanym z T-Mobile nasze produkty będą jeszcze lepsze. Będzie to wejście w nową erę bankowości. Chcemy mieć pewność, że Alior rzeczywiście będzie w tej awangardzie. Stąd współpraca z telekomem – jednym z najsilniejszych w Europie, jak i na świecie, biorąc pod uwagę jego pozycję w USA. W efekcie niezależnie czy ten kierunek mobilny będzie przejęty bardziej przez banki czy przez telekomy, chcemy mieć w tym swój udział

Hucał dodał ponadto, że projekt ma ruszyć w połowie br. T-Mobile i Alior Bank liczą, że uda im się zainteresować ofertą 2 mln klientów operatora w ciągu 4-5 lat. Kluczowe jest rzecz jasna również zapewnienie możliwie wysokiej stopy zwrotu z inwestycji dla akcjonariuszy i partnerów projektu.

W ramach współpracy pewne usługi finansowe i telekomunikacyjne zostaną powiązane. Da to mix różnych rozwiązań i przede wszystkim zdecydowanie nowoczesne rozwiązania mobilne

dodał wiceprezes Aliora.

Czy będziemy po raz kolejny świadkami re-definiowania tego, czym w istocie powinien być dzisiaj bank i jak powinien funkcjonować?

Zostaw odpowiedź