fbpx

Alipay – nowe płatności od Alibaby ruszają w Europie

Alipay to fintech założony przez koncern Alibaba. Właśnie otrzymał licencję na elektroniczny obrót pieniędzmi. Kraj, który udzielił licencji to Luksemburg. Tym samym Alipay może legalnie działać na terenie całej Unii Europejskiej. Wcześniej Chińczycy zdobyli oddzielną licencję na operowanie na terenie Wielkiej Brytanii. To zrozumiałe biorąc pod uwagę nadchodzący Brexit. Dla Luksemburga Alipay zdaje się mieć nie lada znaczenie. O starcie nowego podmiotu Alipay Europe Limited S.A. poinformował sam minister finansów Luksemburga. Licencja Alipay została oznaczona symbolem PSD2. Oznacza to, że Alibaba może w jej ramach łączyć finansowo podmioty europejskie i chińskie. I to zarówno korzystając z online, jak i offline.

Alipay to fintech założony przez koncern Alibaba. Właśnie otrzymał licencję na elektroniczny obrót pieniędzmi. Kraj, który udzielił licencji to Luksemburg. Tym samym Alipay może legalnie działać na terenie całej Unii Europejskiej. Wcześniej Chińczycy zdobyli oddzielną licencję na operowanie na terenie Wielkiej Brytanii. To zrozumiałe biorąc pod uwagę nadchodzący Brexit.

Dla Luksemburga Alipay zdaje się mieć nie lada znaczenie. O starcie nowego podmiotu Alipay Europe Limited S.A. poinformował sam minister finansów Luksemburga. Licencja Alipay została oznaczona symbolem PSD2. Oznacza to, że Alibaba może w jej ramach łączyć finansowo podmioty europejskie i chińskie. I to zarówno korzystając z online, jak i offline.

Czy nowy podmiot zagrozi europejskim graczom, w tym polskim Przelewom24 i PayU? Możliwe, ponieważ w Chinach jest największym operatorem e-płatności. A to oznacza, że dysponuje potężnymi planami, możliwościami, za którymi pójdą wszystkie inne argumenty, jakich moglibyśmy się spodziewać i po Alibabie oczekiwać.

Zostaw odpowiedź