fbpx
allegro-logo

Allegro: ceny w górę plus licytacje dzieł sztuki w Strefie Kolekcjonera

Zbliża się sezon sprzedażowy. Zarówno dla klientów detalicznych jak i biznesowych Allegro.pl

Skoro mamy sezon w pełni to trudno więc nie podnosić cen. Wiedzą to klienci, wiedzą to e-sprzedawcy, w końcu wie to doskonale zarząd Allegro.pl. Dlatego 26 września portal ogłosił aktualizację Cennika Allegro (załącznik nr 4).

Wynika zeń co następuje poniżej:

  • podniesiono minimalną wartość jednorazowej naliczonej prowizji do 25 groszy za każdą sprzedaną sztukę
  • podniesiono dodatkowe prowizje naliczane w ofertach z opcjami dodatkowymi – “Wyróżnienie” i “Pakiet Wyróżnienie + Pogrubienie + Podświetlenie” – z 1/5 na 1/4 wartości obowiązującej prowizji w danej kategorii.

Z kolei Strefa Kolekcjonera to nowy dział Allegro.pl, gdzie można handlować dziełami sztuki w formie licytacji. A więc, jest to powrót do korzeni portalu, w nowym, ekskluzywnym wydaniu. Licytacje mogą wystawiać wyłącznie renomowane domy aukcyjne. Już teraz oferta wydaje się być sukcesem, gdyż liczba wystawionych dzieł sztuki przekroczyła kilka set sztuk. Ale o ostatecznym powodzeniu nowego działu będzie można jak zawsze mówić dopiero w dłuższym, kilkunastomiesięcznym okresie.

Jak na razie Allegro powściąga swoje zapędy co do prowizji od licytacji i zapowiada, że kolejne będą przeprowadzane minimum raz w miesiącu w porozumieniu z galeriami lub domami aukcyjnymi. Innymi słowy – portal cierpliwie czeka, aż ta rybka złapie haczyk.

Więcej informacji o Strefie Kolekcjonera

https://allegro.pl/zobacz/strefa-kolekcjonera

Tutaj więcej informacji na temat zmian w regulaminie portalu Allegro.pl

https://assets.allegrostatic.com/popart-attachments/att-18f10fe7-4229-48b1-be06-ddcdb1e136cf

Zostaw odpowiedź