fbpx
allegro-logo

Allegro i Poczta Polska: dostawa za darmo w marcu i kwietniu

Allegro rusza z wiosenną ofensywą w kategoriach dom i ogród oraz moda. A pomoże jej w tym Poczta Polska, Żabka, Ruch i Orlen.

Allegro.pl jak żaden inny sprzedawca internetowy w Polsce potrafi zmobilizować wokół siebie największe marki i największych operatorów logistycznych. Do klasyki ekomersowego gatunku przeszły ostatnie świąteczne akcje Allegro oraz InPostu. Teraz, z racji nadchodzącej wiosny, ruch zakupowy przeniesie się z klasycznych kategorii takich jak AGD/RTV, książki i kosmetyki do wyposażenia domu, ogrodu. Wiosna to także okazja do wymiany zawartości szafy, stąd Allegro wytypowało także dział moda, jako ten, który zostanie objęty darmową wysyłką.

Bezpłatną wysyłkę będą realizować wspomniani wcześniej operatorzy logistyczni, czyli Poczta Polska, a także punkty odbioru: Żabka, Ruch i Orlen. Akcja w kategoriach moda, odzież dziecięca i obuwie rusza od piątku i potrwa do niedzieli 4 marca, czyli jest to stosunkowo krótka weekendowa promocja. Następnie będzie powtarzana w kolejne weekendy marca aż do 2 kwietnia. Darmowa dostawa obejmie przedmioty w cenie wyższej niż 40 złotych.

W kategoriach dom i ogród, zabawki dziecięce oraz rowery promocja zacznie się po weekendzie, czyli 6 marca i potrwa 2 tygodnie do 18 marca. Następnie po dwutygodniowej przerwie akcja powróci 2 kwietnia na kolejne 3 tygodnie. Darmową dostawą objęte będą przedmioty w cenie wyższej niż 50 zł. Wszystkie oferty objęte akcją darmowej dostawy będą specjalnie oznaczone za pomocą okolicznościowej ikonki.

Więcej szczegółów można znaleźć pod adresem: www.darmowadostawa.allegro.pl

– Wygodna dostawa to nieodłączny element zakupów przez Internet. Wiemy z badań, że Polacy lubią tanie przesyłki docierające możliwie blisko ich miejsca zamieszkania. Dostępność i popularność punktów odbioru w Polsce rośnie bardzo dynamicznie – stanowią one atrakcyjną cenowo i wygodną alternatywę do dostawy kurierem. Partnerstwo z Pocztą Polską daje nam dostęp do największej sieci tego typu w Polsce i będziemy tę współpracę w przyszłości rozwijać – mówi Grzegorz Czapski, Członek Zespołu Zarządzającego, Dyrektor ds. Rozwoju Allegro – Jednocześnie chcemy tą kolejną akcją darmowych dostaw wesprzeć sprzedaż naszych partnerów handlujących na platformie, w szczególności polskich firmy z segmentu MŚP mierzących się w ostatnim czasie z agresywną chińską konkurencją – dodaje Grzegorz Czapski.

– Poczta Polska dzięki współpracy z PKN ORLEN, Żabką Polska oraz RUCH S.A. umożliwia odbiór zakupów internetowych podczas codziennych czynności takich jak tankowanie paliwa czy zakupy spożywcze. Cieszymy się, że potencjał tego rozwiązania doceniło również Allegro, dla którego klientów jesteśmy ważnym i czesto wybieranym dostawcą i wspólnie możemy zaoferować milionom kupujących na platformie wygodną formę dostawy zamówień – mówi Grzegorz Kurdziel, Członek Zarządu w Poczcie Polskiej S.A. – Konsekwentnie pracujemy nad tym by wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów. „Odbiór w PUNKCIE” to jeden ze sposobów na poprawę komfortu korzystania z usług Poczty Polskiej przez naszych klientów. Wkrótce we wszystkich miastach w całym kraju zapewnimy, że zaledwie w kilka minut nasz klient dotrze do jednego z tysięcy naszych punktów. Chcemy być jeszcze bliżej naszych klientów – dodaje Grzegorz Kurdziel.

Zostaw odpowiedź