fbpx

Allegro i Poczta Polska wybudują sieć paczkomatów

Już w styczniu informowaliśmy o tym, że Poczta Polska zleciła przygotowanie maszyny paczkomatowej, teraz wiadomo już, że nie będzie jedynym inwestorem.

Jak niedawno doniosła Gazeta Wyborcza, coraz częstsza współpraca Allegro i Poczty Polskiej to nie przypadek. Ostatnio informowaliśmy o darmowej wysyłce w marcu i kwietniu, jaką realizują te dwa podmioty. Wcześniej, Allegro znane było raczej z tego, że wolało wchodzić w komitywę z InPostem. Ale po przejęciu paczkomatowego biznesu przez Amerykanów najwyraźniej chęć współpracy z obu stron wyraźnie osłabła. Ponadto, Poczta Polska realizując promocję Allegro.pl skutecznie potrafiła dogadać się z PKN ORLEN, Żabką Polska oraz RUCH S.A.

Jeszcze wcześniej, bo jak wspominaliśmy w styczniu pojawiła się informacja o tym, że Poczta Polska testuje nowe rozwiązanie – Pakomatic, maszynę konkurencyjną dla Paczkomatów InPostu. Jak na razie wyróżnieni zostali mieszkańcy warszawskiego Żoliborza, który stanowi poligon testowy dla nowej usługi Poczty Polskiej. Za dostarczenie maszyny odpowiada startup z Białegostoku, rozwijany w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym.

Teraz wiadomo, że całość była przygotowaniem do większego przedsięwzięcia, do którego wg Wyborczej przystąpić ma także Allegro. A to oznacza olbrzymią skalę działania – niektóre portale piszą nawet o tysiącu nowych maszyn już w pierwszym etapie nowego biznesu. A to oznacza, że InPost, który posiada trzy tysiące Paczkomatów może zacząć poważnie oglądać się za plecy. Naturalnie, żadna z firm nie chce potwierdzić, że taki interes miałby dojść do skutku.

Zostaw odpowiedź