fbpx
allegro-lokalnie

Allegro podzieli się na dwa portale – rusza Allegro Lokalnie

Allegro przypomniało sobie o klientach prywatnych i w ciągu miesiąca planuje otwarcie nowego portalu – Allegro Lokalnie.

Pora na wielki podział – dotychczasowe Allegro zmieni się  w portal B2B, a raczej marketplace B2B. Z kolei osoby prywatne stracą możliwość wystawiania przedmiotów w „oryginalnym” Allegro ale portal otworzy przed nimi nowe możliwości wraz z nowym miejscem, czyli Allegro Lokalnie.

Nie ma co ukrywać, że Allegro Lokalnie będzie konkurencją OLX.pl – jak pisze na swojej stronie samo Allegro – „prywatni sprzedający wystawią w nim przedmioty szybko i bez żadnych opłat”. Co więcej, nowy portal od razu zyska funkcjonalność, której OLX unikał dotychczas jak ognia – „zakupy i sprzedaż przebiegną z zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa”.

Jak dodaje Allegro – portal zaoferuje bogatsze niż OLX możliwości transakcyjne – zarówno ogłoszenie, jak i licytację i w końcu klasyczne kup teraz:

„do wyboru masz całkowicie darmowe ogłoszenie (bez opłat za wystawienie i prowizji od sprzedaży), widoczne po wystawieniu tylko w Allegro Lokalnie lub płatną wersję – licytację lub kup teraz, widoczną w Allegro Lokalnie oraz w odpowiedniej kategorii na Allegro”

Sam podział na dwa portale będzie wynikał z uprawnień użytkowników, gdyż Allegro zapewnia, że ta sama aplikacja mobilna umożliwi osobom prywatnym wystawienie przedmiotu w 60 sekund. Podobnie zachwala swoje zalety OLX.

Kolejną przewagą Allegro będzie system ocen sprzedawców i kupujących. Kto wie, może powrócą złote czasy wzajemnego wystawiania sobie komentarzy? OLX jak do tej pory nie dorobił się podobnego systemu, co także utrudniało kupowanie w nim na odległość. Wiązało się to ze znacznym ryzykiem.

Czy Allegro Lokalnie wygryzie OLX? Dobrze byłoby, gdyby się tak nie stało. Zdrowa konkurencja wśród największych marketplace’ów w polskim e-commerce to coś, czego wszyscy potrzebujemy.

Zostaw odpowiedź