fbpx

Allegro poluzowuje śrubę w programie Smart – konsumenci nie będą zadowoleni

Program Smart najwyraźniej był zbyt wygórowany dla większości sprzedawców, ponieważ Allegro poluzowało swoje wymagania.

Jak wiadomo, w takim wypadku, ktoś musi stracić. A żeby nie było to Allegro, konsekwencje spadną na konsumentów. O co dokładnie chodzi?

Już 1 lutego Allegro poluzowuje wymagania dla sprzedawców w ramach programu Smart! Wystarczy aby sprzedający spełniał jeden z poniższych warunków:

  • udostępnianie w ofertach co najmniej dwóch metod dostawy z grup: Automaty do paczek, Przesyłki do Punktów odbioru, lub Listy
  • udostępnianie numerów przesyłek dla co najmniej 50% wszystkich zamówień. Pamiętaj jednak, że numer przesyłki powinien być wprowadzony w deklarowanym w ofercie czasie wysyłki.

Tym samym w ramach programu Smart kupujący nie mają co liczyć na wysyłkę w ciągu 24h. Tutaj szczegółowe wymagania dla sprzedawców, którzy chcą dołączyć do programu Allegro Smart!

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/usluga-allegro-smart-warunki-dla-sprzedajacych-9dG9omEnet1

 

Warto przypomnieć, że Smart! Okazał się dużym sukcesem. We wrześniu pisaliśmy o nim:

W ciągu 7 dni Allegro przekonało do nowego programu aż 100 tysięcy swoich użytkowników. Co więcej, nie były to puste zakupy. Użytkownicy programu Smart w ciągu zdążyli kupić już prawie milion produktów.

Z drugiej strony nie próżnują także sprzedawcy, którzy w ramach programu Smart oferują już blisko 40 milionów produktów na Allegro. Z pewnością pomogła też akcja promocyjna Allegro, która nie polega tylko na umieszczaniu logotypu Smart przy każdej ofercie, ale także ofertach z rabatami sięgającymi nawet 50 procent.

Zostaw odpowiedź