fbpx
allegro-logo

Allegro: pora żeby sprzedający zapłacili za Smart, a poza tym podnosimy prowizje

Allegro od lutego i marca planuje nowe podwyżki a ich tempo już dawno przebiło inflację.

Po zmianach od 1 marca przedsiębiorcy sprzedający na Allegro będą pokrywać część kosztów w ramach wysyłki Smart. W zależności od metody dostawy dopłata ze strony Allegro do usługi będzie wynosić 8 zł lub 6 zł:

Allegro miniKurier24 InPost, Allegro Kurier24 InPost, Kurier InPost, Pocztex Kurier24, Kurier DPD, Kurier DHL, Kurier FedEx, Kurier GLS, Kurier TNT Express, Kurier UPS, X-press Couriers – Allegro pokryje do 8 zł, przy maksymalnej cenie przesyłki 12,99 zł.

Pocztex Kurier 48, Allegro Pocztex Kurier 48 – Allegro pokryje do 6 zł przy maksymalnej cenie przesyłki 9,90 zł. Pozostałe warunki Allegro Smart! dla sprzedających nie ulegają zmianie.

 

Zmiany prowizji wejdą od 4 lutego 2020 roku i obejmą olbrzymią liczbę kategorii. Poniżej prezentujemy najciekawsze zmiany:

1. W kategorii Numizmatyka, prowizja spadnie z 9% do 6%. Zmieni się też maksymalna kwota prowizji z 50 zł na 80 zł.

2. W kategorii Książki i komiksy (z wyłączeniem podkategorii Podręczniki do szkół podstawowych i średnich) prowizja zostanie zmieniona z 10% na:

 • 9% dla nowych artykułów i 15% dla używanych artykułów\

3. W podkategoriach Gry na konsole; Komputerowe PC; Gry online (MMO) – w ramach kategorii Gry oraz w kategorii Kody i doładowania (z wyłączeniem podkategorii Płatności internetowe) zmieni się kwota minimalnej prowizji od sprzedaży: z 1,5 zł na 2 zł.

4. W kategorii Uroda (z wyłączeniem podkategorii Manicure i pedicure; Urządzenia; Pielęgnacja; Depilatory; Perfumy i wody; Urządzenia do stylizacji) prowizja wzrośnie z 10% na 11%.

5. W podkategorii Pielęgnacja w ramach Urody (z wyłączeniem podkategorii Depilatory; Opalanie; Twarz; Włosy) prowizja wzrośnie z 9 do 10%.

6. W podkategorii Perfumy i wody prowizja wynosi 8%. Po podwyżkach wyniesie:

 • 9% dla przedmiotów, których wartość wynosi do 100 zł,
 • 9 zł + 7% od nadwyżki ponad 100 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.

7. W kategorii Erotyka (z wyłączeniem podkategorii Bielizna i odzież erotyczna; Obuwie erotyczne; Prezerwatywy) prowizja zostanie podniesiona z 15% na 16%. W podkategorii Prezerwatywy zmieni się z 10% na 11%, a minimalna kwota prowizji wyniesie 1 zł.

8. Suplementy diety, Korekcja wzroku oraz Higiena jamy ustnej (z wyłączeniem podkategorii Irygatory; Szczoteczki) odczuje podwyżkę o 1 procent z 10 na 11%. We wszystkich podkategoriach o nazwie Pozostałe w ramach działu Zdrowie prowizja będzie wynosić 12%.

9. W kategoriach Specjalistyczny sprzęt medyczny oraz Urządzenia medyczne (z wyłączeniem podkategorii Nawilżacze, oczyszczacze powietrza) prowizja zostanie zmieniona z obecnych 6 procent na:

 • 7% dla przedmiotów, których wartość wynosi do 500 zł,
 • 35 zł + 5% od nadwyżki ponad 500 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.

10. W podkategorii Rowery i pojazdy w ramach działu Dziecko prowizja zostanie podniesiona z 9% na 10%. Dodatkowo w podkategorii Rowery dziecięce w ramach działu Sport i Turystyka prowizja skoczy z 6% na 10%. W kategorii Rowery, w ramach działu Sport i turystyka prowizja wzrośnie z 6% na 7%.

11. W podkategoriach działu Sport i turystyka: Rowery i akcesoria (z wyłączeniem podkategorii Rowery); Sporty drużynowe; Sporty ekstremalne; Sporty towarzyskie i rekreacja; Sporty walki; Sporty wodne; Tenis i pokrewne; Wędkarstwo; Militaria (z wyłączeniem wszystkich podkategorii “Odzież” i “Obuwie”) prowizja wzrośnie z 9% na 10%.

12. W podkategorii Skating, slackline (z wyłączeniem podkategorii Hulajnogi elektryczne i Deskorolki elektryczne) prowizja skoczy z 8% na 10%.

13. W podkategoriach Ręczniki (Sport i turystyka) oraz Ręczniki i okrycia (Dziecko) prowizja zmieni się z 9% i 10% na jednolitą 12 procentową.

14. W podkategorii Sporty zimowe w ramach działu Sport i turystyka (z wyłączeniem wszystkich podkategorii “Odzież” i “Obuwie”) prowizja wzrośnie skokowo z obecnych 8 procent na:

 • 10% dla przedmiotów, których wartość wynosi do 150 zł,
 • 15 zł + 8% od nadwyżki ponad 150 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej jest większa od tej sumy.

15. W podkategorii Lodówki turystyczne w dziale Sport i turystyka prowizja wzrośnie 8% na:

 • 9% dla przedmiotów, których wartość wynosi do 150 zł,
 • 13,50 zł + 6% od nadwyżki ponad 150 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej jest większa od tej sumy. Maksymalna kwota prowizji wyniesie 70 zł.

16. W kategorii Produkty spożywcze (z wyłączeniem podkategorii Kawa) prowizja rośnie z 10% na 11%.

17. W kategorii Artykuły dla zwierząt (z wyłączeniem podkategorii Karmy; Smakołyki dla psów oraz dla kotów; Akwarystyka) prowizja rośnie 10% na 11%.

Więcej szczegółów na stronach Allegro:

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zmiany-na-allegro-w-najblizszych-miesiacach-wazne-dla-sprzedajacych-dyK6q0AvKfy

2 komentarze

 1. Jakub 20-01-2020
  • jakotako 28-01-2020

Zostaw odpowiedź