fbpx
allegro-logo

Allegro przejmuje eBilet Polska

Zgodnie z zapowiedziami nowych właścicieli Allegro.pl bierze się za handel biletami.

Informację do publicznej wiadomości podał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który zatwierdził przejęcie eBilet Polska sp. Z o.o. przez Allegro.pl sp. Z o.o. Wynikało to z obligacji Allegro aby zgłosić do urzędu prośbę o przejęcie kolejnej firmy działającej w e-commerce. Urząd nie uzasadnił dlaczego jego zdaniem przejęcie eBiletu nie grozi nadmiernym wzmocnieniem pozycji Allegro w stosunku do innym przedsiębiorców na polskim rynku handlu internetowego.

Warto przypomnieć że jeszcze rok temu UOKiK zapowiadał szybkie kroki w celu zabezpieczenia pozycji detalistów sprzedających przez największy polski portal e-commerce. Dzisiaj nie widać śladu po działaniach urzędu, a co więcej, nie widzi on przeszkód w tym aby Allegro.pl przejmowało kolejne biznesy i umacniało swoją pozycję, która już teraz obejmuje 50 procent rynku.

eBilet Polska to portal, który oferuje rezerwację i sprzedaż biletów na wydarzenia artystyczne, sportowe i kulturalne. Portal twierdzi, że jest liderem sprzedaży biletów w Polsce i współpracuje z największymi międzynarodowymi organizatorami imprez.

Według raportu E-commerce Polska 2018 aż 51 procent polskich internautów deklaruje, że kupuje przez sieć bilety do kina i teatru (zakupy w ciągu ostatnich 12 miesięcy).

Zostaw odpowiedź