fbpx

Allegro Smart sukcesem – 100 tysięcy sprzedanych subskrypcji

Wystarczył tydzień, aby program Smart zyskał 100 tysięcy użytkowników. Na nic zdała się ogólnopolska krytyka fachowców z branży e-commerce.

Co prawda Allegro mocno naciska na Smart i gwarantuje zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni, więc nie wiadomo ile osób ostatecznie pozostanie w programie, to i tak, trzeba jasno powiedzieć – powszechne narzekania polskiej prasy były nietrafione. Według danych upublicznionych przez Allegro codziennie do programu przystępuje nawet 15 tysięcy użytkowników.

W ciągu 7 dni Allegro przekonało do nowego programu aż 100 tysięcy swoich użytkowników. Co więcej, nie były to puste zakupy. Użytkownicy programu Smart w ciągu zdążyli kupić już prawie milion produktów.

Z drugiej strony nie próżnują także sprzedawcy, którzy w ramach programu Smart oferują już blisko 40 milionów produktów na Allegro. Z pewnością pomogła też akcja promocyjna Allegro, która nie polega tylko na umieszczaniu logotypu Smart przy każdej ofercie, ale także ofertach z rabatami sięgającymi nawet 50 procent.

Według informacji przekazanych przez Allegro konsumenci w ramach darmowej wysyłki najchętniej kupują produkty z kategorii: dom, ogród, zdrowie, uroda, żywność, elektronika, książki, multimedia, części samochodowe i moda.

W tej beczce miodu jest też łyżka dziegciu. Warto pamiętać, że program Smart nie pozwala nam kupić dowolnego produktu z wysyłką gratis, a tylko te, których cena przekracza 40zł brutto. Ponadto, program Smart nie obejmuje wszystkich sprzedawców i produktów w ogóle, ale z pewnością Allegro szybko nakłoni przytłaczającą większość z nich do wejścia w nowy program lojalnościowy.

Zostaw odpowiedź