fbpx

Allegro sprzedaje w promocji miejsce na logotyp sklepu. Cena? Zawrotna.

Od kilku lat Allegro robił wszystko aby ujednolicić wygląd swojego portalu i zmienić jego charakter z aukcji na sklep internetowy.

Historia ujednolicania wyglądu aukcji na Allegro to także historia stopniowego unicestwiania brandingu sklepów, które mogły rozpocząć swój biznes na portalu a potem stopniowo odchodzić od niego budując własne grono klientów. Skwapliwie zauważyło to także Allegro, które uznało, że klienci sklepów, to tak naprawdę klienci Allegro i tylko Allegro winno owym klientom kojarzyć się z zakupami na platformie.

Tylko w tym roku, w lutym Allegro.pl wprowadziło pakiet zmian w regulaminie. Największy polski portal e-commerce celował w nieuczciwych handlujących, którzy wykorzystują łamy Allegro.pl do sprzedaży poza Kup Teraz w celu ominięcia kosztów prowizji dołączają do towaru sprzedawanego na Allegro treści reklamujące niezależne od Allegro domeny prowadzone przez sprzedawcę zakładają użytkownikom Allegro konta w swoich sklepach internetowych

Teraz pora na zmianę strategii. Gdy szablony aukcji właściwie zniknęły, albo jak kto woli zostały uproszczone do granic możliwości Allegro zmieniło front i postanowiło, że będzie sowicie zarabiać na możliwości umieszczenia logotypu w listach ofert.

Cena w ramach promocji do 31 grudnia to w ramach nowego programu to skromne 3000zł brutto na miesiąc, czyli rocznie 36.000zł brutto. Jakie są szczegóły promocji?

Do promocji “Logotyp na listach ofert” możesz przystąpić jeśli spełniasz określone warunki, między innymi:

posiadasz aktywne konto firma,

jakość twoich ocen polecam to min 98% za ostatnie 30 dni.

Spełniasz warunki? Zgłoś chęć udziału w promocji “Logotyp na listach ofert” i prześlij swój logotyp przez formularz kontaktowy. Wiadomośc musi zostać wysłana z konta, którego zgłoszenie dotyczy.

Szczegółowe warunki, jakie musi spełniać logotyp znajdziesz w Regulaminie promocji. Techniczne wymagania dla logotypu:

wymiary 126 px x 54 px,

logotyp powinien stanowić obrazek w formacie PNG,

tło w kolorze lub przezroczyste (nie białe),

maksymalna wielkość pliku: 10 kB,

wyrównanie logotypu do środka w pionie i poziomie.

Opłata za logotyp wynosi 3 000 zł brutto miesięcznie. Tę kwotę będziemy ci doliczać do bilingu w cyklu miesięcznym. Prezentowanie logotypu w miesiącu, w którym dołączysz do promocji “Logotyp na listach ofert” jest bezpłatne – pierwsza opłata zostanie naliczona w kolejnym miesiącu rozliczeniowym (np. jeżeli logotyp na twoim koncie zostanie wdrożony dowolnego dnia miesiąca września, pierwsza opłata zostanie naliczona dopiero w październiku). Darmowy okres dotyczy jedynie pierwszego wdrożenia logotypu dla danego konta.

Więcej tutaj:

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/dodaj-swoj-logotyp-do-listy-ofert-VEBr41GZVhK

3 komentarze

  1. Jan 17-09-2018
  2. Radek 18-09-2018
  3. tadek 18-09-2018

Zostaw odpowiedź