fbpx

Allegro vs Google: niósł wilk razy kilka…

Interesujący wpis dotyczący sporu Allegro i Google pojawił się na Antywebie. Otóż jeden z redaktorów potwierdził, że spór między Allegro a Google faktycznie ma miejsce i wynika z ręcznej manipulacji wynikami wyszukiwania.

O całej sprawie pisaliśmy już kilkukrotnie przy okazji banów jakie Google rozdało największym graczom polskiego internetu kilka miesięcy temu. Wśród ukaranych stron znalazł się serwis Tablica.pl, który należy do Grupy Allegro.

Minęło kilka miesięcy, inne serwisy porzuciły naganne praktyki, zaś przedstawiciele Tablica.pl zapierają się rękoma i nogami twierdząc, że oni z black SEO nie korzystali. Pat trwa do dziś, ale dzięki informacjom z Antyweba wiadomo przynajmniej dlaczego.

 

Otóż Google domaga się usunięcia linków prowadzących z Allegro.pl do konkretnych ogłoszeń w Tablica.pl. Trudno powiedzieć jakie jest uzasadnienie tej decyzji i dlaczego nie dotyczy ono na przykład serwisu Ceneo.pl. Wszak Allegro linkuje również do niego. Być może problemem jest fakt, że ogłoszenia z Tablica.pl pojawiają się w zwykłych wynikach wyszukiwania Allegro.pl. Z drugiej jednak strony – to nie sprawa Google.

 

Podsumowując, wspominałem już wielokrotnie o bezpardonowej polityce Grupy Allegro, która sukcesywnie w swoich serwisach e-commerce sprowadza sprzedawców do roli poddostawców – towarów oraz opisów i zdjęć produktów. Tym razem to Google potraktowało dość nieprzyjemnie Grupę Allegro. Jednak przedstawiciele Allegro wydają się być tym faktem niewzruszoneni i zapowiadają, że z całą sprawą udadzą się do instytucji międzynarodowych.

I jeszcze link do Antyweba: Allegro nie odpuści Google

4 komentarze

  1. Marek Płatek 20-10-2012
    • Andrzej Lemański 20-10-2012
    • Marek Płatek 20-10-2012
  2. Piotr Kosiński 20-10-2012

Zostaw odpowiedź