fbpx
cafe allegro na facebooku

Allegro wprowadza rabaty sprzedażowe, OLX ogranicza darmowe wystawianie

Na słowa „Allegro wprowadza rabaty” wielu przedsiębiorcom nabierze złudnych nadziei, że może chodzi o ich ciężko zarobione pieniądze.

Niestety, nic z tych rzeczy. Nic nie zapowiada sytuacji, w której Allegro.pl miałoby dawać rabaty sprzedawcom, którzy są w stanie sprzedać większą liczbę sztuk, a więc popisują się większą skutecznością handlową. Na ten moment, Allegro.pl wprowadziło dla sprzedających możliwość rabatowania ceny detalicznej ich produktów. Nowa opcja pozwala sprzedawcyudzielić rabatu, jeśli użytkownik kupuje więcej niż jedną sztukę danego produktu. Naturalnie, rabat nie może dotyczyc pierwszej sztuki, a jego wysokość można ustalić na poziomie od 50 do 100 procent. Takie podejście wydaje się być niezwykle wyśrubowaną normą, biorąc pod uwagę marżę w e-commerce, która w ostatniej dekadzie kurczy się niczym wrażliwe części ciała na mrozie. Jeśli mimo to nowe opcje zainteresowały kogoś, to są one dostępne w zakładce „zestawy i rabaty” w panelu sprzedawcy.

Ponadto Allegro postanowiło uderzyć w OLX. Ten postanowił rozpocząć w większym stopniu monetyzowanie swojego kapitału w postaci ruchu na stronie. Pierwszy krok to ograniczanie ilości darmowych ofert w kategoriach: motoryzacja, praca, nieruchomości oraz dom i ogród. Generalnie wahają się one od dwóch do trzech, w zależności od podkategorii. Potem trzeba płacić za każde kolejne wystawienie od 2 do 5 zł co miesiąc lub zdecydować się na abonament, który znacząco obniża cenę pakietowanych ogłoszeń. Co na to Allegro? Rozpoczęło promocję w ramach której przez luty nie będzie pobierać prowizji od sprzedaży we wszystkich działach. Niestety, obowiązuje ona tylko jeśli sprzedawca posiada zwykłe konto i nie wystawił więcej niż 10 ofert w ciągu ostatniego roku.

Zostaw odpowiedź