fbpx

Amazon Appstore w Polsce. Przy okazji.

Jak podał do wiadomości Puls Biznesu Amazon od niedawna udostępnił polskim podmiotom możliwość publikowania treści w ramach platformy Appstore.

Przy okazji nasz rodzimy wydawca skromnie pochwalił się własną aplikacją, która nosi zaszczytne miano pierwszego polskiego tytułu prasowego w ofercie Amazonu.

 

Wygląda na to Polska nie jest dla Amazona rynkiem godnym zainteresowania, ponieważ trafiła ona na listę innych 170 krajów, do których gigant e-handlu zdecydował się wejść w ciągu ostatnich tygodni tylko w wirtualnej formie – właśnie sklepu z aplikacjami.

 

Jak do tej pory Amerykanie wyrazili głębsze zainteresowanie tylko dwudziestoma kilkoma rynkami z całego świata. Kilka tygodni temu Rzeczpospolita wspominała, że Amazon prawdopodobnie wynajął w Polsce kilka biur pod obsługę swoich serwerów, teraz wiadomo już w jakim celu to uczyniono.

 

Z drugiej strony, uchyla to furtkę do szerszego wejścia na rynki, które wykażą największą dynamikę wirtualnych zamówień. Na stawianie głębszych wniosków jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie. Najlepiej świadczy o tym data pierwszego pojawienia się aplikacji Puls Biznes+ w amazonowskim sklepie: 21 czerwca 2013.

 

Wszystko dopiero przed nami.

 

Zostaw odpowiedź