fbpx

Amazon będzie pożyczał sprzedawcom

Amazon nie zwalnia ani na chwilę w wyszukiwaniu kolejnych nisz, które sprawiają, że serwis staje się jeszcze sprawniejszą maszynką do zarabiania pieniędzy.

Poza nieustanną optymalizacją samego serwisu sprzedażowego oraz ciągłym rozszerzaniem zakresu sprzedaży konsumenckiej w postaci nowej elektroniki oraz produktów niematerialnych Amazon zdecydował się wesprzeć finansowo podmioty gospodarcze, które sprzedają w ramach serwisu.

Lending to nowa usługa, która pozwala wybranym przez Amazon sprzedawcom pożyczać pieniądze na większe zatowarowanie. Oprocentowanie wynosi 13%, co na standard amerykański jest wartością dużą, ale czas przyznania pożyczki to maksymalnie 5 dni roboczych. Jak twierdzą dobrze poinformowane amerykańskie media taka oferta idealnie trafia pomiędzy droższe oprocentowanie kart kredytowych a tańsze kredytów bankowych. Skorzystanie z tej drugiej opcji wiąże się jednak z mozolną biurokratyczną drogą.

 

W samym komunikacie Amazona do sprzedawcy nie ma informacji o tym, że pożyczona kwota powinna być przeznaczona na sprzedaż w ramach serwisu Jeffa Bezosa.

Zostaw odpowiedź