fbpx

Amazon będzie sprzedawał auta w Europie

Amazon testuje program długoterminowego wynajmu i sprzedaży aut przez Internet we Włoszech i już niedługo ruszy z pełnoprawną sprzedażą w Wielkiej Brytanii!

Amazon Vehicles to jeden z najciekawszych projektów w ekomers w historii. Co prawda Vehicles nie służy on do sprzedawania aut, a jest nakierowany na prezentację modeli wraz z wyposażeniem oraz sprzedaż części zamiennych, to cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród amerykańskich klientów Amazona. Przy tym nie trzeba zastanawiać się, czy części będą pasować, ponieważ to po stronie sprzedawcy będzie spoczywał obowiązek właściwego opisania podzespołów, które sprzedaje. Kupujący tylko przy zakładaniu konta w serwisie będzie musiał wybrać model auta, który posiada.

W Europie z kolei Amazon chciałby sprzedawać nie tylko części, ale także auta, czego dowodem jest nawiązanie pilotażowej współpracy z grupą Fiat Chrysler. Jak na razie Amazon Italy umożliwia wynajęcie lub sprzedaż przez swoją w ramach programu Prime aut Fiata w modelach 500, Panda i 500L. Współpraca między oboma gigantami trwa od jesieni 2016 roku i jest z sukcesem kontynuowana, chociaż wstępne badania wskazywały, że 97 procent konsumentów nie jest zainteresowana tego typu zakupem.

Najwyraźniej liczne promocje na jakie postawiły obie strony sprawiły, że Włosi jednak przemyśleli swoje strategie zakupowe. Docelowo Fiat liczy, że jego najpopularniejsze modele przez Internet wybierze nawet co trzeci konsument. Wspomóc obie firmy mają rabaty w sięgające nawet 30 procent, co jest raczej wartością niedostępną, gdy zaglądamy do klasycznego salonu samochodowego, szczególnie, gdy interesujemy się małym autem miejskim.

O Amazon Vehicles pisaliśmy już w lato ubiegłego roku.

Zostaw odpowiedź