fbpx

Amazon bierze się za amerykański rynek aut!

Nie oznacza to, że na Amazonie można już kupować auta.

Można za to czytać opinie o autach, zadawać pytania ich właścicielom, porównywać wersje wyposażeniowe oraz co jeszcze ważniejsze, dzięki usłudze Garage można kupować części do swojego auta. Co więcej nie trzeba zastanawiać się, czy będą pasować, ponieważ to po stronie sprzedawcy będzie spoczywał obowiązek właściwego opisania części, które sprzedaje. Kupujący tylko przy zakładaniu konta w serwisie będzie musiał wybrać model auta, który posiada.

To dość zaskakująca decyzja, ponieważ jak wiadomo, jako taka sprzedaż aut przez Internet nie istnieje w praktycznie żadnym zakątku globu. Podobnie jak dom, mieszkanie czy inne dobra o znacznej wartości auta kupujemy i będziemy kupować odwiedzając fizyczne salony sprzedaży. Nie oznacz to, że nie działa tu klasyczny efekt ROPO. Ponadto, być może Amazon liczy na rosnącą popularność efektu odwróconego ROPO. Innymi słowy, być może z czasem konsumenci będą odwiedzać salony samochodowe w celu sprawdzenia auta, zaś następnie zakupu dokonają przez Internet, konfigurując wyposażenie w domowym zaciszu. Z pewnością, wielu z nas wolałoby nie mieć nad głową sprzedawcy, który często nie odpuści obowiązkowych opcji wyposażenia, lub nie udzieli w pełni rzetelnej informacji.

Mówi się też o tym, że Amazon bierze pod uwagę z czasem odpłatne wynajęcie swojej platformy producentom aut w celach promocyjnych i sprzedażowych. O ile uda się odpowiednio spopularyzować nowy amazonowski pomysł.

Zostaw odpowiedź