fbpx

Amazon idzie w ślady Netflixa

Jak podał do wiadomości magazyn Forbes Amazon podąża śladami Netflixa, który błysnął produkcją znakomitego serialu “House of Cards”. Amazon właśnie zakończył kręcenie aż 14 pilotów różnych seriali.

Teraz zapyta widzów swojej wypożyczalni online “Amazon Prime Instant Video”, które z nich powinien kontynuować.

Wśród produkcji Amazona nie zabrakło gwiazd. W serialu Alpha House główną rolę zagrał John Goodman. Amazon zdecydował się na dość monotoniczne zestawienie spośród 14 pilotów aż 8 to komedie, zaś 6 to programy dla dzieci.

 

Poza obfitością seriali Jeff Bezos nie pożałował gotówki na badania – widzowie zostaną przepytani w ankietach online, klasycznych fokusowych badaniach oraz badaniach behawioralnych, które najpewniej powiedzą najwięcej w temacie.

 

Jak zauważa Forbes, nie jest ważne ile głosów zostanie oddane na poszczególne seriale – liczy się zagorzałe grono zwolenników, które jest zdecydowane oglądać serial dalej oraz polecać go znajomym. Skromna ale stabilna jak skała baza fanów jest dużo cenniejsza od roju, który podąża za gustami innych osób.

 

To bardzo cenna uwaga dla wszystkich osób zainteresowanych otwarciem własnego start upu – można się wiele nauczyć od branży producenckiej. Trzeba tylko wiedzieć – gdzie przyłożyć ucho i jakie wyciągnąć wnioski.

Zostaw odpowiedź