fbpx

Amazon kupuje i…rozczarowuje

Amazon wzbogacił się o kolejny serwis, cieszący się w sieci sporą popularnością. Mowa o witrynie Twitch, która specjalizuje się w streamingu gier komputerowych. Z drugiej strony dane sprzedażowe obrazujące dynamikę sprzedaży smartfona wypuszczonego jakiś czas temu na rynek przez Amazona nie napawają optymizmem.

Jak poinformował dziennik „The Wall Street Journal”, gigant amerykańskiego e-handlu zakupił firmę Twitch Interactive, właściciela serwisu Twitch za około 970 mln dolarów.

Twitch to bijący rekordy popularności serwis, który umożliwia transmitowanie rozgrywek z gier komputerowych. Użytkownicy serwisu udostępniają swoje relacje dzięki streamingowi. W branży nie brakowało spekulacji, iż zainteresowany przejęciem serwisu może być również koncern Google oraz portal Yahoo.

Z publicznie udostępnionych przez serwis informacji wynika, że miesięcznie odwiedza go 55 mln użytkowników, a źródłem przychodów są reklamy i płatne subskrypcje.

Warto zauważyć, że zakup serwisu jest drugą, największą w historii Amazona akwizycją. Imperium Jeffa Bezosa więcej zapłaciło jedynie za e-sklep obuwniczy Zappos, którego nabycie kosztowało 1,2 mld dolarów.

Z kolei brytyjski Guardian donosi, że sprzedaż Fire Phone’a (pisałem o nim tutaj i tutaj) jest bardziej niż słaba. Według danych, do jakich dotarła gazeta (udostępnione przez firmy analityczne comScore and Chitika), jeden z pionierów amerykańskiego e-commerce od chwili debiutu sprzedał nie więcej niż 35 tys. smartfonów.

Guardian zauważa, że jedną z przyczyn mogła być dość “zaporowa” cena telefonu, który w odróżnieniu od innych sprzętów z rodziny Amazona – czytnika Kindle i tabletu, nie był przez firmę subsydiowany.

Jeden z amerykańskich operatorów komórkowych, firma AT&T oferuje smartfon w tej samej cenie (200 dolarów), co dwa hity sprzedażowe na rynku smartfonów w USA – iPhone’a 5S i Samsunga Galaxy S5.

Zostaw odpowiedź