fbpx

Amazon może uratować pocztę w USA

Amerykańska poczta (U.S. Postal Service) przeżywa ostatnio kryzys, ponieważ odnotowuje spore spadki w ilość wysyłanych listów oraz przesyłek. Obecnie bardzo rzadko amerykanie decydują się na komunikację poprzez tradycyjną pocztę, wolą wybrać elektroniczny przekaz, lub korzystają z kurierów.

Z ratunkiem może przyjść sieć sklepów Amazon, która jest w stanie oddać większość swoich zamówień w ręce USPS.

Na ten moment są to jedynie plotki, i daleko jest do ostatecznych decyzji, jednak usługi poczty są bardzo kuszące dla internetowego giganta. Wiadomo, że Amazon będzie kłaść spory nacisk na szybkość dostarczenia zamówionego przedmiotu. Planują w związku z tym budowę wielkich magazynów przy każdym znaczącym mieście w USA. W tym momencie kurierzy z których korzystają m.in. UPS oraz FedEx, mają swój system rozwożenia przesyłek, i nie są w stanie przyśpieszyć ich dostarczania, zwłaszcza że brakuje im na to środków.

 

Alternatywą dla kurierów, może być Amerykańska Poczta, która dysponuje flotą ponad 214 tys. samochodów, i po odpowiednich korektach, w systemie rozwożenia listów jest w stanie zapewnić dostarczenie przesyłki tego samego dnia. Jest to bardzo interesująca oferta dla Amazon, a także dla innych sklepów, którym zależy na szybkim dostarczaniu zamówionego towaru.

Zostaw odpowiedź