fbpx

Amazon nerwowo poszukuje pracowników do swoich hal w Polsce

Czasu coraz mniej, a tłumu chętnych do pracy w halach Amazona pod Poznaniem i Wrocławiem nie widać. Czyżby amerykański przeliczył się co do oczekiwań na nisko płatną pracę Polaków?

Tuż po ogłoszeniu decyzji o budowie w Polsce trzech hal Amazona, reakcje polskich mediów były entuzjastyczne. Podkreślano wielkość inwestora i imponującą liczbę miejsc pracy, którą zaoferuje w naszym kraju.

Im bliżej do otwarcia tym bardziej ten entuzjazm gaśnie. Zresztą nie tylko wśród dziennikarzy, ale przede wszystkich wśród potencjalnych pracowników amerykańskiego giganta e-commerce.

Im powszechniejsza staje się wiedza na temat zarobków w magazynach Jeffa Bezosa w naszym kraju, tym głośniejsze stają się narzekania na wyzysk i nieludzkie warunki tam panujące.

O sprawie donosi serwis natemat.pl. Oto fragment wymagań, jakie Amazon stawia wobec przyszłych pracowników:

Ukończone 18 lat, gotowość i zdolność do pracy w trybie zmianowym, gotowość i zdolność do pracy w nadgodzinach (na żądanie), umiejętność rozumienia pisanych i ustnych poleceń w języku polskim, zdolność do podnoszenia ciężarów do 15 kilogramów z usprawnieniami dostosowanymi do potrzeb danej osoby lub bez nich, zdolność do stania/chodzenia przez 10–12 godzin.

Co więcej jak informuje natemat.pl, coraz większa determinacja w znalezieniu ok.6 tys. pracowników skłoniła Amazon do rekrutowania przez telefon. Wybrane osoby, które spełniają stawiane przez spółkę wymagania, pod koniec telefonicznej  rozmowy dowiadują się, że …otrzymały pracę.

Takie osoby znaleźć jednak niełatwo. Oto wybrane wpisy z for internetowych, jakie przytacza natemat.pl:

Jeszcze nigdy tak wielu nie zostało zatrudnionych za tak niewiele, by zrobić tak dużo…

 

2200 zł brutto? To jakieś 1450 zł netto… Tyle to ja zarabiałem na tydzień w Holandii, wykładając towar na półki w markecie

 

Kolejne obozy pracy. Nikt z Wrocławia nie będzie tam pracował, bo zarobki za małe więc szukają desperatów ze wsi w okolicy Wrocławia

 

4 komentarze

  1. Janek 16-09-2014
  2. Heize 16-09-2014
  3. Tekstowy 17-09-2014
  4. krytar 17-09-2014

Zostaw odpowiedź