fbpx

Amazon notuje kolejne straty. No to co?

Gdyby Amazon był przeciętną firmą inwestorzy dawno temu wsadzili by cały zarząd w rakietę i wysłali do diabła – to komentarz New York Timesa to opublikowanych ostatnio wyników finansowych Amazonu.

Rzecz w tym, że Amazon nie jest zwykłą firmą, dlatego nawet gdy poinformował, że w ciągu roku z jego rezerw gotówkowych wyparowało 0,5 miliarda dolarów, to na większości inwestorów i obserwatorów nie zrobiło to większego wrażenia. Co więcej, po lekkim giełdowym spadku, jeszcze tego samego dnia akcje wystrzeliły ponownie do góry.

Nic dziwnego, pomimo tego, że przychody Amazonu w ubiegłym roku w Q3 wynosiły 10 miliardów dolarów to w ciągu roku podniósł je o ponad 30% do blisko 14 miliardów dolarów. Trudno znaleźć drugą firmę na świecie, która mając tak potężną bazę nadal potrafi utrzymywać dwucyfrowy wzrost liczony w dziesiątkach procentów.

 

Ponadto, podając swoje wyniki finansowe za Q3 Amazon pozwolił sobie na małe porównanie iPada mini do Kindle Fire HD 8.9″ i 7″. Naturalnie, oba wypadły lepiej od nowego, starego produktu Apple’a.

 

Zainteresowanych porównaniem odsyłam do źródła:

http://phx.corporate-ir.net/phoenix.zhtml?c=97664&p=irol-newsArticle&ID=1750241&highlight=

Zostaw odpowiedź