fbpx

Amazon ogłasza kwartalne wyniki: 22% wzrost obrotów i brak zysków

Po raz kolejny Amazon zawrócił w głowach wzrostem obrotów o ponad 20%! Wczoraj zachwycaliśmy się wynikami Facebooka, który kwartalnie urósł o pół miliarda. Amazon urósł rok do roku kwartalnie o miliardów trzy!

W dalszym ciągu domeną Amazona są Stany Zjednoczone, gdzie gigant Jeffa Bezosa zrobił obrót na poziomie blisko 9.5 miliarda dolarów. To kolejny potężny wzrost, ponieważ w ubiegłym roku obroty Amazona w USA wyniosły 7.3 miliarda dolarów.

 

Międzynarodowe przychody wyniosły 6.2 miliarda dolarów i zanotowały wzrost z kwoty 5.5 miliarda, co na tle USA było wynikiem przeciętnym. Jednak w zdumienie wprawiły wszystkich zyski Amazona, a raczej ich brak.

 

Otóż największa firma w e-commerce na świecie odnotowała stratę w wysokości 7 milionów dolarów. W porównaniu do ubiegłorocznego wyniku, kiedy to odnotowano zysk również w wysokości 7 milionów dolarów wygląda to jak puszczanie oka do akcjonariuszy – jak zechcemy zyski będą, ale są pilniejsze inwestycje, niż wypłacanie dywidend.

 

Skąd tak mocno wnioski? Zerknijm w wydatki Amazonu nieco dokładniej. Chociażby w tabele “nakłady technologiczne”, które w ciągu roku wzrosły z 1 do 1.5 miliarda dolarów. Także nakłady na marketing wzrosły lekką ręką o 150 milionów dolarów.

 

Na koniec garść informacji o tym, w jakiej sprzedaży bryluje Amazon. Książki, muzyka i materiały video stanowią 4.4 miliarda dolarów obrotów – tutaj wzrost był skromny i wyniósł około 7%. W przypadku elektroniki i innych dóbr wzrost był znaczący – o blisko 28%.

Zostaw odpowiedź