fbpx

Pierwszy smartfon Amazona – cz. 1

Po kilku latach plotek, w końcu doczekaliśmy się pierwszego smartfona od Amazona. Co zaprezentował gigant?

Fire Phone – tak nazywa się pierwszy smartfon amerykańskiego giganta na rynku e-commerce. Tym samym jego nazewnictwo nawiązuje do obencych już na rynku tabletów Kindle Fire.

Fire Phone został wyposażony w 4,7-calową matrycę IPS, która wyświetla obraz w rozdzielczości HD, czyli w trybie 1280 x 720 pikseli. Tym samym najnowszy produkt firmy Bezosa nie wpisuje się w trend oferowania ponad 5-calowych wyświetlaczy w telefonach klasy premium. Powód? Jak tłumaczył twórca Amazona, chciano w ten sposób zapewnić użytkownikom możliwość obsługi jedną ręką.

Inżynierowie, pracujący nad Fire Phone skupili się za to na innej kwesti – jasności ekranu, wynosząej aż 590 nitów. Dzieki temu użytkowanie urządzenia na otwartej przestrzeni nawet w bardzo słoneczny dzień nie powinno sprawiać problemów.

Co jeszcze odróżnia najnowsze dziecko Amazona od bezpośredniej konkurencji – produktów Apple, Samsunga, LG i Sony? Na wczorajszej prezentacji podkreślano rolę dwóch głośników, które mają zapewniać lepsze wrażenia niż większość przetworników, jakie można znaleźć u konkurencji. Innym smaczkiem ma być rzekomo “nieplączący się” kabel od słuchawek.

Ciekawym udogodnienien, które będzie miało z pewnością bezpośrednie przełożenie na wzrost sprzedaży produktów w wersji cyfrowej na stronie Amazonu jest obecność przycisku “Firefly”, który umożlwi wizualne rozpoznanie różnych przedmiotów, np. okładki płyty muzycznej, filmowej lub papierowego magazynu.

Zostaw odpowiedź