fbpx

Amazon poszerza sieć automatów Locker do odbioru paczek

Amazon Locker to nazwa, jaką amerykański gigant ochrzcił punkty odbioru znane w Polsce pod nazwą Paczkomaty.

Amazon coraz uważniej przygląda się nowym formom dostawy, także tym, w których za lidera w Polsce uważa się firmę InPost, właściciela marki Paczkomaty. Locker, to po angielsku szafka lub skrzynia, a także nowa forma doręczeń, jaką Amazon uruchomił we Francji w grudniu ubiegłego roku.

Teraz amerykański gigant e-commerce uznał, że pora na Niemcy, a za nimi na resztę kontynentalnej Europy. Wygląda na to, że prezes Brzoska może mieć o czym myśleć, gdy Amazon zdecyduje się udostępnić swoje urządzenia także innym sklepom obecnym na rynkach: francuskim, niemieckim, hiszpańskim czy włoskim. Co ciekawe, amerykański gigant chce rozbudowywać sieć automatów Locker w ramach swojej struktury organizacyjnej. W lutym tego roku rozpoczął nabór pracowników, którzy mieliby za zadanie powoli tworzyć międzynarodową sieć urządzeń rozlokowanych w kluczowych dla Amazona rynkach.

Najnowsze wieści z lipca tego roku wskazują, że w bardzo niedługim czasie będziemy świadkami startu programu demo w wybranych niemieckich miastach, najprawdopodobniej w Monachium i Berlinie. Tym samym amerykański gigant wypowie wojnę największemu niemieckiemu operatorowi pocztowemu, czyli Deutsche Post DHL, który na terenie Niemiec już teraz dysponuje blisko trzema tysiącami automatycznych maszyn do wydawania przesyłek. Amazon jak na razie posiada dużo skromniejszą sieć w kontynentalnej Europie, bo składa się na nią raptem 55 automatów na terenie Francji.

Zgoła inaczej wygląda sytuacja Lockera w USA, gdzie działa już od 2011 roku w ponad 10 dużych miastach, w tym w: Bostonie, Chicago, Los Angeles, Nowym Jorku, Filadelfii, Phoenix, Portland, San Diego, San Francisco i Seattle. Locker działa także w UK, ale Amazon nie podaje szczegółowej informacji, w których miastach.

Zostaw odpowiedź