fbpx

Amazon Prime Air – powietrzna paczka od Bezzzzzosa

Ci, którzy nie czytają regularnie Mensis.pl mogą być zszokowani zapowiedzią szefa Amazonu Jeffa Bezosa, który ujawnił, że jego firma pracuje nad nową formą dostawy w postaci desantu powietrznego.

O nadchodzącej rewolucji w transporcie pisaliśmy już w sierpniu – teraz okazuje się, że sprawy zaszły o wiele dalej, niż można było przypuszczać.

 

Pomysł Szefa Amazonu obiegł światowe i polskie media niczym błyskawica napisały między innymi Gazeta Wyborcza, Dziennik Gazeta Prawna i Dziennik Internautów. W tekstach redakcyjnych zwrócono uwagę, że taki typ dostawy mógłby być realizowany w czasie niedłuższym niż godzina zegarowa!

 

Jednak nie będzie to aż tak szybko, jakbyśmy chcieli – szef Amazonu stwierdził, że na wdrożenie powietrznej paczki potrzeba co najmniej 4 lat i mogłyby przenosić paczki o wadze nieco ponad 2 kilogramów. Jak twierdzi Bezos, aż 86% wszystkich przesyłek realizowanych przez Amazon mogłoby załapać się na transport powietrzny.

 

Ale zanim do tego dojdzie, prawo czekają rewolucyjne zmiany – dopuszczenie do ruchu powietrznego dronów wymaga także zupełnie nowych systemów zarządzania i może być skrajnie niebezpieczne, jeśli nie zachowa się szczególnych środków ostrożności.

 

Zdjęcie: http://ardrone2.parrot.com

Więcej o nadchodzącej rewolucji transportowej
https://mensis.pl/aktualnosci/nadchodzi-rewolucja-w-transporcie-jaka-tego-nie-wie-nikt/

 

Zostaw odpowiedź