fbpx

Amazon sięga po duży i mały ekran

Spółka Jeffa Bezosa poinformowała o nawiązaniu współpracy z Woody Allenem. Znany reżyser ma współpracować z jednym z największym e-sprzedawców na świecie przy produkcji seriali pod roboczym tytułem ” Untitled Woody Allen Project”.

Oprócz tego w planach jest również finansowanie produkcji kinowych, które będą trafiać do Amazon Prime.

W ramach zapowiedzianej współpracy w roli debiutanta wystąpi nie tyle Amazon, co Woody Allen, który będzie reżyserował serial po raz pierwszy w swojej karierze.

Póki co Allen przekornie tłumaczy, że nie ma jeszcze żadnego pomysłu na nową produkcją, a propozycja Amazona może obróci się przeciwko niemu:

Mam przeczucie, że Amazon jeszcze pożałuje swojej decyzji

stwierdza z przekąsem 79-letni filmowiec.

Allen ma zając się napisaniem scenariusza i wyreżyserowaniem całego sezonu serialu. Długość każdego z odcinków ma wynieść 30 minut.

Prace mają się zakończyć w 2016 r. Serial ma być udostępniony w USA, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Kanałem dystrybucji będzie na za pośrednictwem Amazon Prime Instant Video, serwisu streamingowego firmy.

Amazon ma już na swoim koncie filmowym pierwsze sukcesy. Wyprodukowany przez niego serialu „Transparent” podczas ostatniej gali Złotych Globów zgarnął statuetkę za najlepszy serial komediowy. Z kolei grający główną rolę Jeffrey Tambor uhonorowany został nagrodą dla najlepszego aktora komediowego.

Poza pracami nad serialem produkcje spółki Bezosa mają zagościć również na dużym ekranie.

Zostaw odpowiedź