fbpx

Amazon szuka 1300 magazynów w Europie – Prime Now rusza na poważnie!

Prime Now, czyli program natychmiastowych doręczeń produktów spożywczych to już nie mrzonka w Europie.

Amazon rusza na poważne zakupy i ma bardzo poważne plany, co do europejskiej części swojego biznesu. Prime Now, dotychczas testowane rozwiązanie w wybranych europejskich miastach działa prawidłowo i przynosi bardzo wymierne zyski biznesowi Jeffa Bezosa. Otóż okazuje się, że użytkownicy Prime Now w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Włoszech w odsetku aż 40 procent wydają miesięcznie w ramach swojej subskrypcji minimum 1000 euro na zakupy przez Amazona!

Podobne wydatki wśród użytkowników poza programem Prime Now czyni tylko odsetek 8 procent. Dodajmy, że w ramach programu można kupić nie tylko spożywkę, ale także wszystkie produkty Amazona, na których firma realizuje z pewnością sowitą marżę. Jeśli zaś nie, to czyni to na usługach związanych ze sprzedanymi produktami.

Innymi słowy, program beta Prime Now nie istnieje tylko na papierze, ale żyje, ma się dobrze i niewykluczone, że już dziś przynosi Amazonowi wymierne zyski. Jeśli jednak tak nie jest, to za chwilę możemy spodziewać się, że do skarbca Amazona popłynie szeroki strumień gotówki. A to wszystko z powodu inwestycji. Otóż Amazon poszukuje około 1300 miejsc magazynowych we wcześniej wspomnianych krajach, aby objąć programem Prime Now wszystkie ważne metropolie.

O tym, na jak olbrzymią skalę Amazon wchodzi do Europy niech świadczy fakt, że już teraz wynajmuje on bagatela 25 procent całkowitej powierzchni magazynowej w Wielkiej Brytanii!!

Zostaw odpowiedź