fbpx

Amazon z nielimitowanym dostępem do książek

Zasada działania muzycznych serwisów streamingowych typu Spotify, Deezer lub Google Music jest dość prosta. Za określoną kwotę miesięcznego abonamentu jesteśmy w stanie cieszyć się nielimitowanym dostępem do wszystkich utworów, znajdujących się w bazie danego usługodawcy. A gdyby tak podobną zasadę zastosować w odniesieniu do książek? Taki punkt widzenia przyjął Amazon, przygotowując usługę pod wiele mówiącą nazwą Kindle Unlimited.

Amazon to bez dwóch zdań niekwestionowany lider w obszarze e-booków. Baza cyfrowych wydań książek dostępnych za pośrednictwem tego amerykańskiego e-sklepu może przyprawić o zawrót głowy i w zasadzie nie ma sobie równych na całym świecie.

Podobnie jest z oferowanym przez firmę Jeffa Bezosa czytnikiem e-booków – Kindle, który jest powszechnie uważany za jedno z lepszych tego typu urządzeń na światowym rynku.

Wszystko zaczęło się od “przypadkowego” (czyt. zaplanowanego) wycieku grafiki z przedstawieniem nowej usługi amerykańskim klientom Amazona. Jak w przypadku większości tego typu projektów, przynajmniej w początkowej fazie wprowadzania na rynek opisywanej usługi, ma być ona dostępna wyłącznie dla amerykańskich klientów.

Zgodnie z opublikowaną przez Amazon informacją, Kindle Unlimited obejmie ponad 600 tysięcy tytułów e-booków na czytniki Kindle i tysiące audiobooków z Audible. Klienci usługi zyskają dostęp do takich książkowych bestsellerów jak “Igrzyska śmierci” czy “Władca pierścieni”, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Miesięczna wysokość abonamentu wyniesie 9,99 dolarów.

Warto w tym miejscu odnotować, że z identycznie skonstruowaną ofertą pod koniec listopada ubiegłego roku wystąpił jeden z rodzimych dystrybutorów e-booków – polska firma Legimi, o czym informowałem w tym wpisie.

Zostaw odpowiedź