fbpx

Amazon zacznie dostarczać swoje paczki również w niedziele

W ramach nowej umowy, jaką Amazon zawarł z amerykańską pocztą, przesyłki giganta będą dostarczane również w niedziele.

Na razie paczki będą mogły docierać do mieszkańców Nowego Jorku i Los Angeles, ale w planach jest włączenie do obszaru obowiązywania tej usługi również czterech kolejnych miast: Dallas, Houston, Phoenix i Nowego Orleanu.

Patrick R. Donahue, CEO amerykańskiej poczty w wypowiedzi dla mediów stwierdził, że „w kontekście dynamicznie rosnącego rynku e-commerce, USPS (United States Postal Service) cieszy się, że może zaoferować firmie Amazon opcję dostarczania przesyłek w niedziele”.

The Wall Street Journal zauważa w swoim komentarzu, że to dość specyficzny deal, zawarty pomiędzy jednym z największych gigantów na amerykańskim, ale i światowym rynku e-commerce oraz nękaną kłopotami i problemami finansowymi amerykańską pocztą. To pierwsze takie ustępstwo ze strony poczty USA. Nie jest na razie jasne, czy podobna opcja będzie oferowana również innym klientom biznesowym.

W ostatnim czasie daje się zauważyć wzmożone działania Amazona w obszarze logistyki i transportu. Firma zamierza w ciągu najbliższych trzech la przeznaczyć 14 mld dolarów na rozbudowę swoich powierzchni magazynowych.

Zostaw odpowiedź