fbpx
sprzedaż na amazon

Amazon zaprezentuje swojego Chromecasta?

Amerykański gigant e-commerce w najbliższą środę, 2 kwietnia zamierza ujawnić swój najnowszy produkt w segmencie telewizyjnym. Czyżby szykowała się rewolucja w amerykańskim t-commerce?

Jak poinformował portal recode jest całkiem możliwe, że na wspomnianej konferencji Amazon pokaże swoje własne urządzenie typu set-top box. Wątpliwe jest jednak to, aby przybrało ono postać topornej, czarnej skrzynki, którą będzie trzeba umieścić obok telewizora. Bardziej prawdopodobne jest to, że będzie to zminiaturyzowany odbiornik (wielkości pendrive’a), który podłączymy do gniazda HDMI.

Po co Amazonowi takie urządzenie? Wydaje się, że podstawowym powodem udostępnienia go użytkownikom jest chęć umocnienia swojej pozycji na rynku t-commerce, czyli w segmencie zakupów elektronicznych dokonywanych za pośrednictwem odbiorników TV. To w Polsce wciąż mało popularny kanał sprzedaży, ale w USA jest coraz bardziej dochodowy.

Warto przypomnieć, że środowa prezentacja nie będzie debiutem dla firmy Jeffa Bezosa na polu internetowej telewizji. Amazon już teraz oferuje autorski serwis VOD. Co więcej, stawia również na produkcję autorskich treści na wzór Netflixa. Dziennik Wall Street Journal wspominał w jednym ze swoich ostatnich tekstów o tym, że całkiem możliwy jest scenariusz, zgodnie z którym nowa usługa Amazona będzie w całości finansowana z emitowanych w niej reklam. Ostatecznie jednak ta wiadomość okazała się nieprawdziwa.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że wzmożona w ostatnim czasie aktywność Amazona na polu streamingu treści video nie jest przypadkowa i nie wynika jedynie z “ślepej” pogoni za Netflixem i innymi, wiodącymi w Stanach Zjednoczonych serwisami VOD.

Powolna, ale systematyczna utrata widzów przez tradycyjne kablówki to bezsprzecznie szansa nie tylko na pozyskanie widzów, ale przede wszystkim kupujących. Czyni tak już np. chińska Alibaba, traktując serwisy z treściami audiowizualnymi  jako atrakcyjne źródło ruchu i sposób na pozyskanie dodatkowych klientów.

Zostaw odpowiedź