fbpx

Amazon zatrudnił 1300 i zatrudnia dalej

Na szczęście tytułowe 1300 dotyczy liczby osób zatrudnionych na stałe w ostatnich miesiącach, nie zaś wysokości wynagrodzenia, jakie oferuje Amazon swoim polskim pracownikom. Jak twierdzi Adecco Poland, które wspiera Amazona w rekrutacji, ten przygotowuje się do sezonu wakacyjnego.

Wydaje się jednak, że raczej chodzi o zimowy sezon sprzedażowy. Dlaczego Amazon zaczyna już teraz?

 

 

Lato to najlepszy okres na zatrudnianie pracowników. Każde przedsiębiorstwo wymaga krótkotrwałej, nadmiarowej ilości kadr w okresie urlopów. Ponadto nie ma lepszego sposobu na sprawdzenie nowego pracownika, niż rzucenie go na głęboką wodę zaraz po szkoleniu, stąd metody Amazona nie są jakimś wielkim zaskoczeniem. Jak twierdzi Adecco w czerwcu rozpoczął się pierwszy z planowanych projektów rekrutacyjnych. Łącznie w przeciągu najbliższych 2 miesięcy zostanie przyjętych kilka tysięcy pracowników.

 

– Patrząc na propozycje innych pracodawców w województwie wielkopolskim i dolnośląskim oferta firmy Amazon zdecydowanie się wyróżnia – przyznaje Rafał Mróz z Adecco Poland – Chętni do pracy otrzymują konkurencyjną płacę, a najlepiej oceniani pracownicy sezonowi mają szansę na przejście na stałe zatrudnienie. W ciągu ostatnich kilku tygodni propozycję stałego zatrudnieniaw Amazon otrzymało ponad 1 300 osób. Co  więcej, w wewnętrznej ankiecie przeprowadzonej wśród pracowników sezonowych zatrudnionych przez Adecco Poland w całym kraju, badani uznali Amazon za jednego z najlepszych pracodawców. Poproszeni o podanie największych zalet wskazanej firmy najczęściej wymieniali, obok atrakcyjnego wynagrodzenia, także przyjazną atmosferę w pracy i dobry program szkoleniowy dla nowych pracowników – dodaje Mróz.

 

Jak zwykle w przypadku rekrutacji Amazona, prowadzona jest ona przez Internet. Kandydaci, poza zarejestrowaniem danych osobowych, muszą odpowiedzieć na kilka pytań. Cały proces rejestracji nie zajmuje więcej niż 30 minut. Kolejnym etapem jest rozmowa telefoniczna z rekruterem Adecco Poland i jeśli kandydat zostanie zakwalifikowany, zapraszany jest od razu na badanie medycyny pracy. Tego typu metody rekrutacji nie są zaskoczeniem przy tak olbrzymiej liczbie zatrudnianych osób.

 

Jak wyglądają kwestie wynagrodzenia?

Kandydaci, którzy przejdą proces rekrutacji, będą zatrudnieni na podstawie umowy o pracę na pełny etat. Ich pensja w oddziale we Wrocławiu wyniesie ok 2 100 PLN brutto (12,50 PLN brutto za godzinę), a w oddziale w Poznaniu ok 2 200 PLN (13 PLN brutto za godzinę). Dodatkowo pracownicy mogą liczyć na 15% premii, uzależnionej od wyników i obecności w pracy. Oferta zatrudnienia obejmuje także bezpłatny transport z okolicznych miejscowości (nawet 80 km od magazynu) i codzienny obiad za złotówkę dla każdego pracownika. Pracownicy Amazon pracują w systemie 2-zmianowym, po 10 godzin, 4 dni w tygodniu.

Zostaw odpowiedź